• 2016-06-27

Chaleur Humaine

Francuskojęzyczny album Chaleur Humaine – debiutancka płyta francuskiej artystki rodem z Nantes, Héloïse Letissier, która używa artystycznego pseudonimu Christine And The Queens – miał premierę w 2014 roku. 24 czerwca odbyła się premiera wersji angielskojęzycznej.

Christine And The Queens (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Christine And The Queens (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Od tamtego czasu jego popularność w Europie ciągle rośnie. Uzyskała status płyty diamentowej we Francji, platynowej w Belgii i złotej w Szwajcarii. Podczas gali Victorów (francuski odpowiednik Grammy) w 2015 roku wygrała w dwóch kategoriach Najlepsza artystka oraz Najlepszy teledysk za utwór Saint Claude. Kolejnym sukcesem było zdobycie nagrody EBBA (European Border Breakers Awards) za odniesienie sukcesu poza granicami rodzinnego kraju.

Również w 2015 roku w USA wyszła anglojęzyczna wersja płyty, która sukcesywnie zaczęła podbijać rynek amerykański docierając na 6 miejsce listy Blillboardu. Muzyczne sławy jak Madonna, Mark Ronson czy Lorde niejednokrotnie zwracali uwagę w wywiadach i na swoich kanałach w social mediach na fenomen Christine And The Queens.

Na muzyczną karierę Héloïse wielki wpływ miały studia w Londynie. Tam Francuzka zafascynowała się środowiskiem muzykujących drag queens w Soho. Dzięki nim stworzyła pseudonim Christine And The Queens. Drag queens wspierały ją wokalnie na pierwszych koncertach. Artystka swoją muzykę określa mianem freak popu, a siebie samą jako osobę panseksualną.

Płyta Chaleur Humaine, pierwsze muzyczne dokonanie Héloïse po kilku EP-kach nagranych w języku angielskim, wyprodukowali Ash Workman (Metronomy) oraz Michael Lovett i Gabriel Stebbing.

Christine And The Queens | Chaleur Humaine
24 czerwca 2016 roku
Warner Music

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR