• 2016-06-27

Chaleur Humaine

Francuskojęzyczny album Chaleur Humaine – debiutancka płyta francuskiej artystki rodem z Nantes, Héloïse Letissier, która używa artystycznego pseudonimu Christine And The Queens – miał premierę w 2014 roku. 24 czerwca odbyła się premiera wersji angielskojęzycznej.

Christine And The Queens (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Christine And The Queens (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Od tamtego czasu jego popularność w Europie ciągle rośnie. Uzyskała status płyty diamentowej we Francji, platynowej w Belgii i złotej w Szwajcarii. Podczas gali Victorów (francuski odpowiednik Grammy) w 2015 roku wygrała w dwóch kategoriach Najlepsza artystka oraz Najlepszy teledysk za utwór Saint Claude. Kolejnym sukcesem było zdobycie nagrody EBBA (European Border Breakers Awards) za odniesienie sukcesu poza granicami rodzinnego kraju.

Również w 2015 roku w USA wyszła anglojęzyczna wersja płyty, która sukcesywnie zaczęła podbijać rynek amerykański docierając na 6 miejsce listy Blillboardu. Muzyczne sławy jak Madonna, Mark Ronson czy Lorde niejednokrotnie zwracali uwagę w wywiadach i na swoich kanałach w social mediach na fenomen Christine And The Queens.

Na muzyczną karierę Héloïse wielki wpływ miały studia w Londynie. Tam Francuzka zafascynowała się środowiskiem muzykujących drag queens w Soho. Dzięki nim stworzyła pseudonim Christine And The Queens. Drag queens wspierały ją wokalnie na pierwszych koncertach. Artystka swoją muzykę określa mianem freak popu, a siebie samą jako osobę panseksualną.

Płyta Chaleur Humaine, pierwsze muzyczne dokonanie Héloïse po kilku EP-kach nagranych w języku angielskim, wyprodukowali Ash Workman (Metronomy) oraz Michael Lovett i Gabriel Stebbing.

Christine And The Queens | Chaleur Humaine
24 czerwca 2016 roku
Warner Music

Dodaj komentarz