• 2016-06-27

Blokada

Od 24 czerwca w kinach można zobaczyć film Blokada, którego reżyserem jest Emin Alper.

 „Blokada” – kadr filmu (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Blokada” – kadr filmu (źródło: materiały prasowe organizatora)

Miniony rok był dla kina tureckiego wyjątkowo dobry. Po ogromnym sukcesie porywającego Mustanga, który zrobił niezwykłą filmową karierę, zdobywając prawie 40 różnych międzynarodowych nagród i ocierając się o Oscara i Złoty Glob, do polskich kin trafia teraz Blokada. Drugi film Emina Alpera – zaskakująco celna, porażająca wizualnie wizja współczesnego świata, który przenika wszechobecna atmosfera inwigilacji, zagrożenia terroryzmem i społecznego szaleństwa – stał się odkryciem zeszłorocznego Festiwalu Filmowego w Wenecji.

Blokada to odkrycie zeszłorocznego Festiwalu Filmowego w Wenecji, gdzie film otrzymał 3 nagrody, a zarazem zwycięzca drugiej edycji ogólnopolskiego projektu Scope100. Zaskakująco celna, porażająca wizualnie wizja współczesnego świata, który przenika wszechobecna atmosfera inwigilacji, zagrożenia terroryzmem i społecznego szaleństwa. Film w reżyserii Elmina Alpera otrzymał Nagrodę Specjalną jury w Wenecji przyznaną przez wybitnych reżyserów: Alfonso Cuarona (Grawitacja), Pawła Pawlikowskiego (Ida), Nuri Bilge Ceylana (Zimowy sen) i Hou Hsiao-hsiena (Zabójczyni).

Na obrzeżach 14-milionowej metropolii, w atmosferze społecznych napięć, lęku i podejrzliwości, dochodzi do spotkania dwóch braci, którzy nie widzieli się od 20 lat. Khadir zostaje wypuszczony z więzienia pod warunkiem tajnej współpracy z policją. Będzie musiał zaskarbić sobie zaufanie pełnego podejrzeń, opuszczonego przez żonę i dzieci Ahmeda. Jednak bracia nie zdają sobie sprawy, że prawdziwe zagrożenie czyha bliżej niż im się wydaje…

Emin Alper | Blokada
Premiera: 24 czerwca 2016 roku
Gutek Film

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR