• 2016-06-25

Dawid Albaaj i Artashes Baroyan podczas Festiwalu Reggaeland

Dawid Albaaj i Artashes Baroyan, znany jako Arci, zagrają w Płocku 8 lipca podczas festiwalu. Muzycy wystąpią na Scenie Sound System Circus Love.

Arci (źródło: materiały prasowe organizatora)

Arci (źródło: materiały prasowe organizatora)

Dawid Albaaj aka David D’light to pochodzący z Gdańska kompozytor oraz autor tekstów. Ostatnie lata spędził w Sztokholmie gdzie m.in. rozwijał swoją muzyczną pasję, czego efektem był wydany w 2013 roku singiel Your Style. Po powrocie do Polski nawiązał współpracę z Krystianem K-Jah Walczakiem, czego efektem był utwór Righteousness, który ukazał się na płycie Sweet Love Riddim dołączonej do magazynu Free Colours. W międzyczasie wystartował w konkursie Discovered By Good Time Radio, gdzie zajął zaszczytne, trzecie miejsce. Na koncie ma także nagrany wspólnie z Wersmanem numer Miłości Chwila. Artysta regularnie pojawia się na scenie u boku Kamila Bednarka czy Mesajah, z którym wystąpił podczas kwalifikacji do konkursu Przebojowe Duety. Obecnie Dawid pracuje nad swoim materiałem.

Pochodzący z ciepłej słonecznej Armenii Arci, do Polski przyjechał 20 lat temu. Muzyką zajmuje się muzyką od 12 lat – jak przyznaje, to jego pasja. Porusza się w klimatach reggae przyprawionego słonecznymi melodyjnymi dźwiękami, z dobrym przekazem. W swoich kompozycjach często zawiera orientalne, ormiańskie brzmienia. W muzyce Arciego usłyszymy także dużo dancehallowych i hip-hopowych rytmów. Artysta niedawno wypuścił nową płytę Mam powód. Utwory zostały nagrane w trzech językach: polskim, angielskim i ormiańskim. Na płycie pojawia się dużo kobiecych wokali oraz kilku ciekawych gości za granicy i z Polski. Arci występował podczas wielu festiwali, koncertując również za granicą.

Organizatorzy imprezy przypominają, że karnet na Reggaeland w promocyjnej cenie 60 zł można nabyć jeszcze tylko przez tydzień.

Reggaeland
8 i 9 lipca 2016 roku
Płock

Dodaj komentarz