• 2016-06-25

PS Green ZOO: Skeleton$ i Neal Cassady and The Fabulous Ensemble

Krakowski festiwal Green ZOO dobiega końca. Z tej okazji 26 czerwca w klubie Szpitalna 1 zagrają Skeleton$ i Neal Cassady and The Fabulous Ensemble.

Green ZOO Festival – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Green ZOO Festival – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Skeleton$ to zespół założony przez Matta Mehlana w Oberin (Ohio). Powstał jako solowy projekt, a następnie szybko rozwinął się w całą serię kolaboracji z trębaczami, punkowymi perkusistami czy chórem chłopięcym z wysypiska śmieci. W tym momencie SKELETON$ zagnieździli się już komfortowo w swoim „dorosłym ciele” zespołu, co nie oznacza, że przestali być skłonni do eksperymentowania. Grali jako support razem z TV On The Radio, Animal Collective, Man Man, The Unicorns. Ich najnowszy album Am I Home? (Altin Village & Mine) i podwójny singiel Welcome to New York b/w Brooklyn Girls nie zawodzą, jeśli chodzi o zaskakiwanie słuchaczy.

Neal Cassady and The Fabulous Ensemble to krakowska formacja, którą dowodzi Neal Cassady (Świniary, RZPRDL). Stanowi ona amerykańską mieszankę wybuchową, na którą składają się mroczne country, hard rock, dark folk i rockowe ballady prosto z trzewi. Muzyka drogi przeznaczona dla kierowców ciężarówek, którzy spełniają się tylko w długich trasach. The Fabulous Ensemble tworzą wyjątkowi krakowscy muzycy: Marcin Gągola, Hanka Harmata, Tomek Głuc i Michał Dymny.

Skeleton$ i Neal Cassady and The Fabulous Ensemble 
W ramach Green Zoo Festival
26 czerwca 2016 roku, godzina 20.00
Organizator: Front Row Heroes
Szpitalna 1
Kraków

Dodaj komentarz