Artystyczne wakacje z Galerią Sztuki w Legnicy

Od 29 czerwca Galeria Sztuki w Legnicy zaprasza na wakacyjny artystyczny blok programowy dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W programie między innymi warsztaty dla dzieci i młodzieży Dizajn od podszewki.

Artystyczne wakacje z Galerią Sztuki w Legnicy (źródło: materiały prasowe organizatora)

Artystyczne wakacje z Galerią Sztuki w Legnicy (źródło: materiały prasowe organizatora)

Program:

  • Warsztaty dla dzieci i młodzieży Dizajn od podszewki – w dniach 29 czerwca, 11 lipca, 18 lipca o godzinie 15.00, Otwarta Pracownia S

Warsztaty wprowadzą uczestników w świat dizajnu i przeprowadzą przez cały proces tworzenia: od pomysłu do produktu. Uczestnicy będą projektować i wykonywać poduszki, eko przedmioty, naczynia z ceramiki oraz różnego rodzaju makiety. Warsztaty zwieńczy wystawa prac.

  • Rodzinne warsztaty artystyczne Wakacyjne twórcze soboty – każda sobota od 2 lipca do 20 sierpnia, Otwarta Pracownia Sztuki oraz Rynek Miejski

To cykl 10 spotkań, w trakcie których dzieci, młodzież oraz dorośli będą mogli poznać tajniki malarstwa, decoupage, samodzielnie zaprojektować i wykonać biżuterię, grafikę czy własną oryginalną koszulkę.

  • Familiada – 3 września, w godzinach 13.00–17.00, hol i dziedziniec Legnickiego Centrum Kultury

Artystyczne wakacje zakończy kolejna edycja Familiady – czyli festynu rodzinnego organizowanego przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta w Legnicy w ramach ogólnopolskiej kampanii Postaw na rodzinę. Familiada jest bezpłatną, otwartą imprezą dla dzieci i ich rodziców, krewnych oraz przyjaciół, która ma formę pikniku artystycznego. Bez względu na wiek każdy będzie mógł wziąć udział w warsztatach plastycznych lub zaprezentować się podczas pokazu talentów. Dla smakoszy oraz miłośników potraw „prosto z ognia” przygotowane zostanie wielkie grillowanie.

Artystyczne wakacje z Galerią Sztuki w Legnicy
Od 29 czerwca 2016 roku
Galeria Sztuki w Legnicy

Dodaj komentarz