• 2016-06-23

Poczuj siłę zmysłów podczas Nocy z Designem 2016

Noc z Designem w ramach Designu Udomowionego to jedno z największych wydarzeń prezentujących design, dobre rzemiosło i wzornictwo na Dolnym Śląsku. Ta wyjątkowa uczta dla miłośników wzornictwa, meblarstwa, craft designu, projektowania wnętrz i architektury już po raz 8. odbędzie się 23 czerwca we wrocławskiej Galerii Wnętrz Domar pod hasłem „Siła zmysłów”.

System meblowy Pakiet, Oskar Zięta – fotografia (źródło: materiały prasowe organizatora)

System meblowy Pakiet, Oskar Zięta – fotografia (źródło: materiały prasowe organizatora)

Tegoroczna edycja Nocy z Designem, tak jak przy poprzednich jej odsłonach, skupi wokół siebie w jednym miejscu projektantów, designerów, marki i firmy, które zmieniają otoczenie na lepsze i piękniejsze, projektują i prezentują rozwiązania estetyczne, funkcjonalne, kreowane z myślą o użytkowniku. W tym roku jej organizatorzy postawili na dobre połączyć zmysły, interaktywność i design. Oprócz oglądania nowości prezentowanych na targach Salone del Mobile w Mediolanie, będzie można np. posłużyć się zmysłem dotyku i samodzielnie sprawdzić z jakiego materiału stworzony jest produkt oraz jaką nadano mu strukturę i fakturę, a nawet posmakować. W związku z hasłem przewodnim tegorocznej edycji nieprzypadkowy jest dobór wystawców i tematyki prezentowanych przez nich przedmiotów. Organizatorzy chcą pobudzić smak i węch, słuch i dotyk odwiedzających i nakarmić ich oczy ogromną dawką wyjątkowego designu.

Wśród prezentowanych projektów znajdą się między innymi: niezwykłe drewniane eksponaty z wystawy rzeźb użytkowych Dobroteki, wystawa Dobry Tydzień Projektanta 2015. Wizja wypoczynku prezentująca prototypy mebli w stylistyce skandynawskiej, stół 3+, g-table oraz system Pakiet zaprojektowane przez Oskara Ziętę, nagrodzone fotele Tulli Tomka Rygalika (Red Dot Design Award), premierowe, dynamiczne siedziska BAMP od Swarzędz Home, kolekcja Balance zaprojektowaną dla Mebli VOX i nagrodzoną prestiżowym wyróżnieniem TOP Design Award 2016, a także ścieżki ogrodowe projektowane z myślą o niewidomych. Doświadczając wygody siedzisk BAMP odwiedzający będą mogli podłączyć się dzięki słuchawkom UNITRA do swojej ulubionej muzyki.

W programie nie zabraknie też kolejnej edycji Marek Dolnośląskich, z premierowymi projektami designerów z regionu, jak chociażby lampa Dogirami marki Chors, stół Triad od Ragaby, czy krzesło ‘el Animalito Dagmary Oliwy. Ekspozycja Marek Dolnośląskich będzie prezentować przedmioty codziennego użytku dla domu, takie jak meble, lampy i akcesoria wnętrzarskie – o dużych walorach estetycznych i wysokiej jakości wykonania. Wrocławskie Humanitarium z kolei wprowadzi widzów w świat iluzji m.in. dotyczących wzroku i zmysłu równowagi, a dla wszystkich lubiących muzykę Przemysław Winnicki, stypendysta Fundacji Piotra Klera zagra najpiękniejsze melodie muzyki poważnej i standardy jazzowe w salonie KLER. Wrocławscy grafficiarze Urbankolor stworzą happening tematyczny na parkingu pod galerią.

Przestrzeń festiwalowa zostanie podzielona na 4 strefy tematyczne odwołujące się do wzroku, smaku, węchu i dotyku, a każdą z nich wypełnią wystawy i przedmioty stworzone przez uznanych, a także zdolnych designerów. Są wśród nich nawet dzieci, które ze studentami wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych zaproszeni zostali przez firmę DEFRA do współpracy przy tworzeniu strefy dziecięcej w łazienkach. Efektem ich prac premiera kolekcji SUWAKI prezentowana po raz pierwszy na Nocy z Dizajnem. Wśród stref jest np. Trasa Smaków, którą to będzie można odbyć wyjątkową wycieczkę delektując pysznymi niespodziankami i zbierać pocztówki z przepisami, aby w domu odtworzyć zmysłowe przyjemności.

Noc z Designem 2016 – „Siła zmysłów”
23 czerwca 2016 roku, w godzinach 19.00–24.00
Galeria Wnętrz Domar
Wrocław

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR