Nagroda S.ARCH 2016 dla krakowskiego MOS-u!

Międzynarodowa Nagroda S.ARCH 2016 powędrowała do Małopolskiego Ogrodu Sztuki w Krakowie, projektu Ingarden&Ewy. Z kolei wyróżnienie otrzymało Centrum Kongresowego ICE Kraków.

Małopolski Ogród Sztuki w Krakowie (Ingarden&Ewy), fot. Krzysztof Ingarden (źródło: materiały prasowe organizatora)

Małopolski Ogród Sztuki w Krakowie (Ingarden&Ewy), fot. Krzysztof Ingarden (źródło: materiały prasowe organizatora)

Pod koniec maja w Buda (Montenegro), przyznano tegoroczną nagrodę za wyróżniające się osiągnięcia architektoniczne w kategoriach za zrealizowany projekt i za projekt koncepcyjny niezrealizowany. Projekty z 29 krajów zgłoszone do nagrody S.ARCH 2016 oceniało znakomite międzynarodowe Jury w składzie: Dietmar Eberle (Austria), Kengo Kuma (Japonia), Viviana Muscettola (Zaha Hadid Architects), Philippe Rahm (Harvard GSD), Ibrahim (Abdelhady ARCH2O), Idis Turato (Chorwacja), i inni.

Główną nagrodę przyznano Małopolskiemu Ogrodowi Sztuki w Krakowie (proj. Ingarden & Ewy). Nagrodę odebrał z rąk Dietmara Eberle i Viviany Muscettola Krzysztof Ingarden. Wyróżnienie otrzymał także projekt Centrum Kongresowego ICE Kraków.

Główną nagrodę w kategorii projektu koncepcyjnego niezrealizowanego przyznano pracy Fuente Santa Hot Spring Baths, autorstwa gpy architects z Hiszpanii.

Małopolski Ogród Sztuki (MOS) to jeden z najbardziej rozpoznawalnych i nagradzanych w Polsce i na świecie polskich projektów ostatnich lat  – do tej pory otrzymał 20 nagród. Jest współczesnym multimedialnym i interdyscyplinarnym centrum artystycznym i edukacyjnym prowadzonym przez dwie małopolskie instytucje – Teatr Juliusza Słowackiego w Krakowie i Bibliotekę Wojewódzką. Mieści teatralną scenę wielofunkcyjną z widownią na ok. 270 miejsc, salę kinową, salę wystawową (Galeria GAGA), mediatekę, salki konferencyjne. Nowoczesna architektura MOS tworzy dialog z historycznym kontekstem.

Nagroda S.ARCH 2016
Główna nagroda w kategorii zrealizowany projekt: Małopolski Ogród Sztuki w Krakowie (Ingarden&Ewy)

Dodaj komentarz