• 2016-06-22

Koncert kosmiczno-krautowo- psychodelicznego zespołu z Chile

26 czerwca w Pardon To Tu odbędzie się koncert kosmiczno-krautowo- psychodelicznego zespołu z Chile – Föllakzoid.

 Föllakzoid (źródło: materiały prasowe organizatora)

Föllakzoid (źródło: materiały prasowe organizatora)

Föllakzoid to transowy projekt trzech przyjaciół z dzieciństwa – Diego, Juana Pablo i Domingo – mieszkających w Santiago de Chile. Choć ich brzmienie jest bardzo mocno inspirowane starożytną muzyką andyjską, nauczyli się łączyć te wpływy ze współczesnymi dźwiękami, tworząc bogatą, choć minimalistyczną atmosferę.

Na ostatnim albumie zatytułowanym III zespół postanowił poszerzyć swoje instrumentarium, budując nastrój przede wszystkim przy pomocy pojedynczych akordów i powtórzeń. Materiał nagrali i zmiksowali samodzielnie w studiu BYM Records, a następnie opracowali syntezatorowe partie wspólnie z niemieckim mistrzem elektroniki Atomem TM (też mieszkającym w Santiago). Większość dołożonych przez niego efektów to atonalne elektroniczne dźwięki celujące w konkretne częstotliwości oraz zsamplowane oganiczne glitche. Syntezator Korg, na którym gra Atom TM, pierwotnie należał do Floriana Schneidera z Kraftwerk.

III to minimalistyczna, czteroczęściowa ekspedycja dźwiękowa, podczas której język muzyczny Föllakzoid rozwija się w bardziej optymistycznym, nieokreślonym i przenikliwym kierunku, opierając się jednocześnie na coraz prostszych składnikach. W ciągu ostatniego roku zespół zagrał ponad 80 koncertów, m.in. na festiwalu Primavera Sound (w Porto i Barcelonie), brytyjskim ATP Festival, Musique Volantes w Lyonie czy Lollapalooza Chile. Dzięki koncertom promującym III spowite mgłą brzmienie Föllakzoid dotarło do jeszcze szerszej publiczności. Koncert w Warszawie będzie ich pierwszym i jedynym występem w Polsce.

Föllakzoid 
26 czerwca 2016 roku, godz. 20.30
Pardon To Tu w Warszawie

Dodaj komentarz