• 2016-06-22

Facet na miarę

15 sierpnia w kinach pojawi się najnowszy film Laurenta Tirarda. W Facecie na miarę w głównej roli męskiej widzowie zobaczą zdobywcę Oscara – Jeana Dujardina.

„Facet na miarę”, reż. Lauren Tirard (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„Facet na miarę”, reż. Lauren Tirard (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Główną bohaterką filmu jest młoda i piękna prawniczka, Diane (Virginie Efira). Na co dzień pracuje w kancelarii, której współwłaścicielem jest jej były partner. Pewnego dnia w jej domu rozbrzmiewa sygnał telefonu stacjonarnego. Dzwoniący mężczyzna przedstawia się jako Alexandre (Jean Dujardin) i okazuje się szczęśliwym znalazcą jej zgubionej komórki. Proponuje randkę, która połączy oddanie telefonu ze wspólną kolacją.

Diane rusza na spotkanie z tylko jedną wskazówką ułatwiającą rozpoznanie nieznajomego: „nie sposób mnie przegapić”. Mężczyzna faktycznie bardzo wyraźnie odróżnia się od pozostałych gości restauracji. Jest najprzystojniejszy i… najniższy. Wzrost nie przeszkadza mu jednak czerpać z życia pełnymi garściami i być miłośnikiem wielkich wrażeń.

Ich pierwsze spotkanie kończy się szalonym skokiem ze spadochronu. Diane ulega romantycznej fascynacji wyjątkowym i niezwykle dowcipnym mężczyzną. Jednak z czasem w serce kobiety zaczynają wkradać się wątpliwości.

Facet na miarę
Reżyseria: Laurent Tirard
Premiera: 15 lipca 2016 roku
Kino Świat

Dodaj komentarz