• 2016-06-21

WrocLove Fest 2016

Pierwszy Dzień Wakacji to doskonała okazja do koncertowego szaleństwa i jednocześnie finał Wroclove Fest! 25 czerwca na terenach wrocławskiej Pergoli oraz kompleksu Hali Stulecia odbędzie się kilkanaście koncertów.

Gogol Bordello (źródło: materiały prasowe organizatora)

Gogol Bordello (źródło: materiały prasowe organizatora)

Pierwszy Dzień Wakacji 2016 otworzą m.in.: łódzki raper, freestyle’owiec, skrzypek i kompozytor O.S.T.R., wrocławski król reggae i dancehallu Mesajah, a także energetyczna bomba w postaci mieszanki ska, punku i rocka: Koniec Świata, Grubson (który zagra ze składem Sanepid Live Band) oraz znany i lubiany zespół Grabaża Strachy Na Lachy. Pojawi się również rozkołysany Mesajah – laureat nagrody publiczności SuperPremier w Opolu – i kochany przez wszystkie polskie dziewczyny zespół Afromental. Bethel i Cała Góra Barwinków dopełnią program. W finałowym koncercie będzie można zobaczyć najbardziej zwariowaną grupę świata – Gogol Bordello.

Gogol Bordello to połączenie cygańskiego punk rocka, reggae, folku i orientu – mieszanka wybuchowa, szczególnie w wykonaniu tej ekipy. Skład tej formacji założonej w Nowym Jorku w późnych latach 90. jest równie niecodzienny, jak muzyka, którą gra. Zespół składa się z ośmiu imigrantów pochodzących głównie z Europy Wschodniej, a także odleglejszych zakątków świata: Izraela, Etiopii czy Ekwadoru. Na czele tej etnicznej mieszanki stoi pochodzący z Ukrainy Eugene Hütz, który wraz z rodziną wyemigrował do Stanów Zjednoczonych po awarii reaktora w Czarnobylu. Podróż przez Polskę, gdzie mieszkali przez jakiś czas, pozostawiła w sercu Eugene’a wyjątkowy sentyment do naszego kraju. Sprawia to, że chętnie odwiedza Polskę, za każdym razem nawiązując z publicznością bliski kontakt i umacniając więź ze swoimi fanami.

WrocLove Fest 2016
Od 23 do 25 czerwca 2016 roku
Wrocław

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR