• 2016-06-21

WrocLove Fest 2016

Pierwszy Dzień Wakacji to doskonała okazja do koncertowego szaleństwa i jednocześnie finał Wroclove Fest! 25 czerwca na terenach wrocławskiej Pergoli oraz kompleksu Hali Stulecia odbędzie się kilkanaście koncertów.

Gogol Bordello (źródło: materiały prasowe organizatora)

Gogol Bordello (źródło: materiały prasowe organizatora)

Pierwszy Dzień Wakacji 2016 otworzą m.in.: łódzki raper, freestyle’owiec, skrzypek i kompozytor O.S.T.R., wrocławski król reggae i dancehallu Mesajah, a także energetyczna bomba w postaci mieszanki ska, punku i rocka: Koniec Świata, Grubson (który zagra ze składem Sanepid Live Band) oraz znany i lubiany zespół Grabaża Strachy Na Lachy. Pojawi się również rozkołysany Mesajah – laureat nagrody publiczności SuperPremier w Opolu – i kochany przez wszystkie polskie dziewczyny zespół Afromental. Bethel i Cała Góra Barwinków dopełnią program. W finałowym koncercie będzie można zobaczyć najbardziej zwariowaną grupę świata – Gogol Bordello.

Gogol Bordello to połączenie cygańskiego punk rocka, reggae, folku i orientu – mieszanka wybuchowa, szczególnie w wykonaniu tej ekipy. Skład tej formacji założonej w Nowym Jorku w późnych latach 90. jest równie niecodzienny, jak muzyka, którą gra. Zespół składa się z ośmiu imigrantów pochodzących głównie z Europy Wschodniej, a także odleglejszych zakątków świata: Izraela, Etiopii czy Ekwadoru. Na czele tej etnicznej mieszanki stoi pochodzący z Ukrainy Eugene Hütz, który wraz z rodziną wyemigrował do Stanów Zjednoczonych po awarii reaktora w Czarnobylu. Podróż przez Polskę, gdzie mieszkali przez jakiś czas, pozostawiła w sercu Eugene’a wyjątkowy sentyment do naszego kraju. Sprawia to, że chętnie odwiedza Polskę, za każdym razem nawiązując z publicznością bliski kontakt i umacniając więź ze swoimi fanami.

WrocLove Fest 2016
Od 23 do 25 czerwca 2016 roku
Wrocław

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR