• 2016-06-21

Żona potrzebna od zaraz

21 czerwca na Małej Scenie Teatru Powszechnego w Łodzi odbędzie się 50. premiera Teatru dla niewidomych i słabo widzących pt. Żona potrzebna od zaraz w reżyserii Ewy Pilewskiej.

„Żona potrzebna od zaraz”, reż. Ewa Pilawska (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Żona potrzebna od zaraz”, reż. Ewa Pilawska (źródło: materiały prasowe organizatora)

Młody, przystojny i spełniony zawodowo londyńczyk Jim Watt mieszka ze swoją piękną dziewczyną Helen. Wydaje się, że jego życie uczuciowe i zawodowe to pasmo samych sukcesów. Właśnie otwiera się przed nim perspektywa awansu, jednak jego finalizacja zależeć będzie od kolacji z Billem McGregorem – prezesem spółki, do której należy londyńska firma. Czy Jim sprosta oczekiwaniom wymagającego szefa? Czy uda mu się zdobyć awans?

Żona potrzebna od zaraz Edwarda Taylora to pełna znakomitego humoru komedia rozpisana na szóstkę aktorów. Sztuka brytyjskiego dramatopisarza została wybrana zgodnie z sugestiami publiczności Teatru dla niewidomych i słabo widzących. Tak, aby ostatnia premiera sezonu była stuprocentową dawką śmiechu, doskonałej zabawy i pozytywnej energii na wakacje.

Projekt realizowany przez Teatr Powszechny od ponad dziesięciu lat to jedyna tego typu inicjatywa w Polsce i unikatowa w skali europejskiej. Teatr dla niewidomych i słabo widzących jest jedną z nielicznych okazji na uczestnictwo w kulturze osób z dysfunkcją wzroku, a także możliwością do zapoznania się z najnowszą polską i światową dramaturgią.

Żona potrzebna od zaraz, Edward Taylor
Premiera: 21 czerwca 2016 roku
Reżyseria: Ewa Pilewska
Obsada: Damian Kulec, Karolina Krawczyńska, Arkadiusz Wójcik, Katarzyna Grabowska, Jakub Kotyński, Marta Jarczewska
Teatr Powszechny w Łodzi

Dodaj komentarz