• 2016-06-21

Rustykalny cyrk

Przepraszam to tytuł drugiego singla z autorskiej płyty Rustykalny cyrk Dominiki Barabas. Ascetyczny tekst współgra z rozwijającą się, transową melodią i wzmacniającym przekaz chórem. Teledysk opracował i wyreżyserował Łukasz Jankowski.

Dominika Barabas, „Rustykalny cyrk” – okładka płyty (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Dominika Barabas, „Rustykalny cyrk” – okładka płyty (źródło: materiały prasowe wydawcy)

W utworze Przepraszam Dominika Barabas kolejny raz udowadnia, że ma w sobie naturalny detektor do wychwytywania z codzienności różnorodnych stanów ludzkiej natury, czyniąc je motywem przewodnim swoich tekstów. Charakterystyczna dosadność słów współgra z wyrazistą melodią. W podobnym klimacie jest osadzony teledysk, który w zamyśle akcentuje najważniejszy przekaz piosenki.

Album Rustykalny cyrk ukazał się 20 maja nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia. Jest to projekt w pełni autorski – wszystkie teksty i muzykę napisała Dominika Barabas. Poszukiwanie, szaleństwo aranżacyjne, niezliczona ilość ciekawych instrumentów, przenikający przekaz tekstu i fuzja brzmień – to wszystko wciąga słuchacza w wyjątkowy muzyczny świat. Słowo i muzyka są równorzędnymi partnerami w opowiadanej na płycie historii, w której główną rolę grają emocje.

W nagraniu płyty towarzyszyli Dominice: Mateusz Brzostowski (perkusja, elektronika, produkcja muzyczna), Piotr Pawlus (gitary), Michał Francuzik (gitara basowa) oraz Grzegorz Piasecki (kontrabas). Dominika Barabas odpowiada za wokale, teksty, klawisze, smyczki, małe instrumenty i produkcję muzyczną.

Dominika Barabas | Rustykalny cyrk
20 maja 2016 roku
Agencja Muzyczna Polskiego Radia

Dodaj komentarz