• 2016-06-21

Rustykalny cyrk

Przepraszam to tytuł drugiego singla z autorskiej płyty Rustykalny cyrk Dominiki Barabas. Ascetyczny tekst współgra z rozwijającą się, transową melodią i wzmacniającym przekaz chórem. Teledysk opracował i wyreżyserował Łukasz Jankowski.

Dominika Barabas, „Rustykalny cyrk” – okładka płyty (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Dominika Barabas, „Rustykalny cyrk” – okładka płyty (źródło: materiały prasowe wydawcy)

W utworze Przepraszam Dominika Barabas kolejny raz udowadnia, że ma w sobie naturalny detektor do wychwytywania z codzienności różnorodnych stanów ludzkiej natury, czyniąc je motywem przewodnim swoich tekstów. Charakterystyczna dosadność słów współgra z wyrazistą melodią. W podobnym klimacie jest osadzony teledysk, który w zamyśle akcentuje najważniejszy przekaz piosenki.

Album Rustykalny cyrk ukazał się 20 maja nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia. Jest to projekt w pełni autorski – wszystkie teksty i muzykę napisała Dominika Barabas. Poszukiwanie, szaleństwo aranżacyjne, niezliczona ilość ciekawych instrumentów, przenikający przekaz tekstu i fuzja brzmień – to wszystko wciąga słuchacza w wyjątkowy muzyczny świat. Słowo i muzyka są równorzędnymi partnerami w opowiadanej na płycie historii, w której główną rolę grają emocje.

W nagraniu płyty towarzyszyli Dominice: Mateusz Brzostowski (perkusja, elektronika, produkcja muzyczna), Piotr Pawlus (gitary), Michał Francuzik (gitara basowa) oraz Grzegorz Piasecki (kontrabas). Dominika Barabas odpowiada za wokale, teksty, klawisze, smyczki, małe instrumenty i produkcję muzyczną.

Dominika Barabas | Rustykalny cyrk
20 maja 2016 roku
Agencja Muzyczna Polskiego Radia

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR