Pył, co opada ze snów

15 czerwca do księgarń trafiła powieść Louisa de Bernieresa Pył, co opada ze snów, która ukazała się nakładem Wydawnictwa W.A.B.

Louis de Bernieres  , „Pył, co opada ze snów” – okładka książki (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Louis de Bernieres , „Pył, co opada ze snów” – okładka książki (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Pył, co opada ze snów to porywająca opowieść o dobrze sytuowanej brytyjskiej rodzinie, której harmonijne życie niszczą tryby Wielkiej Historii, jednak nie są w stanie zniszczyć nadziei na szczęście. W losach rodu McCosh odbija się historia początku XX wieku: splendor Imperium, szok I wojny światowej, zmiana obyczajów i mody, emancypacja kobiet To saga rodzinna, którą zachwycą się miłośnicy serialu Downton Abbey. A przede wszystkim misterna, pełna czułości i delikatnej ironii proza, godna najlepszych powieści obyczajowych w historii gatunku.

Louis de Bernieres (ur. 1954 r.)  należy do grona najbardziej poczytnych brytyjskich pisarzy. Zadebiutował w 1990 r. powieścią Wojna o czułe miejsca Don Emmanuela. W 1993 roku znalazł się na liście najlepszych młodych brytyjskich powieściopisarzy według magazynu „Granta”. Światową sławę przyniosła mu wydana rok później powieść Mandolina kapitana Corellego, za którą otrzymał prestiżową Commonwealth Writers Prize. W 2000 roku na jej podstawie nakręcono film Kapitan Corelli z Nicholasem Cage i Penelope Cruz. De Bernieres jest autorem ośmiu powieści, w Polsce ukazała się także Senior Vivo i król kokainowy.

Louis de Bernieres | Pył, co opada ze snów
Premiera: 15 czerwca 2016 roku
Wydawnictwo W.A.B.

Dodaj komentarz