• 2016-06-20

Pass

29 czerwca Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej zaprasza na spektakl pt. Pass w reżyserii Jakuba Kruczka.

„Pass”, reż. Jakub Kruczek – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Pass”, reż. Jakub Kruczek – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Pass to opowieść o życiu, stworzona na podstawie „podglądanych” relacji międzyludzkich. To pełna refleksji próba ukazania współczesnych zachowań, z którymi spotykamy się na co dzień. Obserwacje skłaniają do poszukiwania odpowiedzi na pytania: z czym się nie zgadzam? Za czym tęsknię? Czego pragnę? Jak postrzegają mnie inni? Jaki jestem? Jaki nie chcę być?…

W tym „pędzącym”, materialnym świecie warto na chwilę się zatrzymać, by pomiędzy informacjami i obrazami, które nieustannie nas bombardują, odnaleźć siebie. Scenariusz do sztuki ułożyli członkowie zespołu teatralnego na bazie własnych obserwacji życia, stylów komunikacji i relacji międzyludzkich. W ten sposób powstała opowieść o miłości, namiętności, pragnieniach, zagubieniu i wewnętrznym niepokoju. Opowieść skłaniająca do refleksji, przedstawiająca świat widziany oczami młodych ludzi. Gra aktorska wciąga publiczność w środek akcji, w świat emocji ludzi młodych.

Scenariusz, choreografia bogata w różne układy taneczne, zmieniająca się muzyka, półmrok panujący na scenie, efekt świateł nadają dramaturgii. Spektakl pt. Pass przenosi widza w świat tanecznego „fight club” oraz pięknej opowieści o dojrzewaniu i emocjach. Dynamiczne oświetlenie współgrające z ruchami aktorów, doskonale wpisująca się w klimat przedstawienia muzyka elektroniczna, rozbudowane sekcje zespołowe oparte na tańcu synchronicznym oraz niezwykle plastyczne duety to atuty przedstawienia.

Teatr Eksperymentalny Gorlickiego Centrum Kultury ERGO powstał w 2011 roku. Wywodzi się z Teatru Eksperymentalnego GCK SHADE. Grupa tworzy spektakle teatru ulicznego, widowiska fireshow, happeningi, a także spektakle sceniczne.

Pass, Jakub Kruczek
Premiera: 29 czerwca 2016 roku
Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej w Słupsku

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR