Krawędź

13 czerwca w Muzeum Narodowym we Wrocławiu odbędzie się wernisaż wystawy Lech Twardowski. Krawędź. Artysta za pomocą dynamicznej, pulsującej światłem plamy barwnej buduje rytmiczne, wciągające widza w głąb malarskiej materii, wielowarstwowe struktury.

Fot. Michał Łagoda (źródło: materiały prasowe organizatora)

Fot. Michał Łagoda (źródło: materiały prasowe organizatora)

Malarstwo jest dla Lecha Twardowskiego procesem, zapisem czasu, emocji, śladem gestów, emanacją czystej energii. W swojej pracy artysta interesuje się różnymi rejonami sztuki, wykorzystuje rozmaite techniki i media, ale bazą jego twórczości jest malarstwo.

W swojej pracy artysta interesuje się różnymi rejonami sztuki, wykorzystuje rozmaite techniki i media, ale bazą jego twórczości jest malarstwo.

Lech Twardowski – urodził się w 1952 roku. Jest malarz, performer, tworzy obiekty i instalacje, współpracuje z muzykami, działa w przestrzeni miejskiej i teatralnej. Studiował w PWSP we Wrocławiu, w pracowni malarstwa prof. Zbigniewa Karpińskiego. W latach 1983–1995 przebywał w Paryżu. W latach 90. zainicjował i zrealizował przy współudziale innych artystów wiele spektakularnych akcji w przestrzeni miejskiej Wrocławia (Malowanie Świdnickiej, Spadochrony, Wieża malowana). Jest autorem wystaw indywidualnych, akcji malarskich, performance’ów, w tym monumentalnego projektu Generator prezentowanego w kilku odsłonach od 1999 roku po dzień dzisiejszy. Jego obrazy i obiekty znajdują się w zbiorach Musee d`Art Modern w Paryżu, Muzeum Narodowe w Warszawie, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, w kolekcji Dolnośląskiego Towarzystwa Zachęta Sztuk Pięknych oraz w zbiorach prywatnych w Polsce i za granicą.

Lech Twardowski. Krawędź
Od 13 czerwca do 14 sierpnia 2016 roku
Muzeum Narodowe we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR