Krawędź

13 czerwca w Muzeum Narodowym we Wrocławiu odbędzie się wernisaż wystawy Lech Twardowski. Krawędź. Artysta za pomocą dynamicznej, pulsującej światłem plamy barwnej buduje rytmiczne, wciągające widza w głąb malarskiej materii, wielowarstwowe struktury.

Fot. Michał Łagoda (źródło: materiały prasowe organizatora)

Fot. Michał Łagoda (źródło: materiały prasowe organizatora)

Malarstwo jest dla Lecha Twardowskiego procesem, zapisem czasu, emocji, śladem gestów, emanacją czystej energii. W swojej pracy artysta interesuje się różnymi rejonami sztuki, wykorzystuje rozmaite techniki i media, ale bazą jego twórczości jest malarstwo.

W swojej pracy artysta interesuje się różnymi rejonami sztuki, wykorzystuje rozmaite techniki i media, ale bazą jego twórczości jest malarstwo.

Lech Twardowski – urodził się w 1952 roku. Jest malarz, performer, tworzy obiekty i instalacje, współpracuje z muzykami, działa w przestrzeni miejskiej i teatralnej. Studiował w PWSP we Wrocławiu, w pracowni malarstwa prof. Zbigniewa Karpińskiego. W latach 1983–1995 przebywał w Paryżu. W latach 90. zainicjował i zrealizował przy współudziale innych artystów wiele spektakularnych akcji w przestrzeni miejskiej Wrocławia (Malowanie Świdnickiej, Spadochrony, Wieża malowana). Jest autorem wystaw indywidualnych, akcji malarskich, performance’ów, w tym monumentalnego projektu Generator prezentowanego w kilku odsłonach od 1999 roku po dzień dzisiejszy. Jego obrazy i obiekty znajdują się w zbiorach Musee d`Art Modern w Paryżu, Muzeum Narodowe w Warszawie, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, w kolekcji Dolnośląskiego Towarzystwa Zachęta Sztuk Pięknych oraz w zbiorach prywatnych w Polsce i za granicą.

Lech Twardowski. Krawędź
Od 13 czerwca do 14 sierpnia 2016 roku
Muzeum Narodowe we Wrocławiu

Dodaj komentarz