Czasoprzestrzenie: Kaleidoscope VR

24 czerwca w Łodzi rozpoczną się Czasoprzestrzenie: Kaleidoscope VR – pierwszy w Polsce przegląd filmów i doświadczeń artystycznych wirtualnej rzeczywistości z całego świata. Wydarzenie organizowane jest w ramach łódzkiego PGNiG Transatlantyk Festiwal.

Czasoprzestrzenie: Kaleidoscope VR – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Czasoprzestrzenie: Kaleidoscope VR – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Przez trzy dni przeglądu będzie można obejrzeć ponad trzydzieści animacji, dokumentów i krótkich filmów fabularnych stworzonych z myślą o rodzącym się na naszych oczach nowym medium. Czasoprzestrzenie są pierwszym organizowanym na taką skalę wydarzeniem filmu wirtualnej rzeczywistości w Europie. Podobne przeglądy odbyły się dotąd w ramach festiwali Sundance i SxSW w Stanach Zjednoczonych. Największe europejskie imprezy filmowe, takie jak Cannes czy Berlinale, również umieściły w swoich tegorocznych programach doświadczenia VR, jednak trzydniowy pokaz tak szerokiego i różnorodnego repertuaru jest przedsięwzięciem pionierskim w tej części świata.

Wśród propozycji filmowych pokazywanych w ramach przeglądu Czasoprzestrzenie znajdą się m.in. animację poklatkową Mad God zdobywcy Oscara Phila Tippetta czy love story Pierre’a Friqueta – Jet Lag, które zostało wybrane najlepszym filmem przez publiczność festiwalu Kaleidoscope VR World Tour. Widzowie zostaną zaproszeni również na przedpremierowy pokaz wyprodukowanego przez ARTE Notes On Blindness: Into Darkness w reżyserii Arnaud Colinarta i Amaury’ego la Burthe’a. Gośćmi przeglądu będą reżyser Philipp Wenning i producent Alex Herrmann, autorzy filmu dokumentalnego Future of VR.

Czasoprzestrzenie: Kaleidoscope VR – przegląd filmowy w ramach PGNiG Transatlantyk Festiwal
Od 24 do 26 czerwca 2016 roku
Organizatorzy: PGNiG Transatlantyk Festiwal, Wrocławska Fundacja Filmowa
Centrum EC1 w Łodzi

Dodaj komentarz