Złożone, rozłożone

17 czerwca Miejsce Projektów Zachęty w Warszawie zaprasza na wernisaż wystawy Złożone, rozłożone. Znajdzie się na niej wybór prac odnoszących się do faktycznych lub możliwych scenariuszy związanych z uelastycznieniem produkcji, dystrybucji ekonomii, sztuki i wiedzy.

 Princ Polo, „Na podstawie starożytności”, 2016, wizualizacja projektu, dzięki uprzejmości artysty (źródło: materiały prasowe organizatora)

Princ Polo, „Na podstawie starożytności”, 2016, wizualizacja projektu, dzięki uprzejmości artysty (źródło: materiały prasowe organizatora)

Pewnego dnia Gillis musiał przetransportować samochodem kilka krzeseł i stolik. Aby go zmieścić w bagażniku, odkręcił nogi, a po powrocie do domu ponownie złożył. Tego samego dnia pojechał do biura, żeby omówić ze swoim zespołem możliwość przygotowania do sprzedaży mebli w częściach. Dziś, znany z szerokiego asortymentu produktów do szybkiego montażu szwedzki koncern jest prawdopodobnie największym producentem łatwo dostępnych elementów wyposażenia wnętrz, które wkrótce po zaprojektowaniu mogą być wdrażane do produkcji i dostarczane do detalicznej sprzedaży. Zapakowane w płaskie kartonowe pudła dają się łatwo przetransportować, a na miejscu mogą być składane przez swoich właścicieli.

Noviki, „Przemieszczenie”, 2015, wideo, dzięki uprzejmości artystów (źródło: materiały prasowe organizatora)

Noviki, „Przemieszczenie”, 2015, wideo, dzięki uprzejmości artystów (źródło: materiały prasowe organizatora)

W zdynamizowanej rzeczywistości obiekty i koncepcje oraz ich twórcy i podwykonawcy zaczęły w swobodny lub wymuszony sposób cyrkulować. Tak jak instytucje, które otwierają swoje filie w innych miejscach nie potrzebują skomplikowanej i kosztownej infrastruktury oraz personelu do jej obsługi i ludzie, którzy dzięki automatyzacji mogą pracować bez konieczności związywania z konkretnym przedsięwzięciem, i artyści siedzący w kawiarniach, w skupieniu finalizując swoje projekty. Efekty ich pracy łatwo rozpakować i zainstalować w jednym miejscu, po czym przewieźć i zaprezentować w innym.

Złożone, rozłożone to tytuł wystawy, która prezentuje wybór prac odnoszących się do faktycznych lub możliwych scenariuszy związanych z uelastycznieniem produkcji, dystrybucji ekonomii, sztuki i wiedzy.

Tekst: Romuald Demidenko

Podczas wernisażu odbędzie się koncert Vola Default. Zostanie także zaprezentowana najnowsza kolekcja Polen Performance na wiosnę/lato 2017.

Artyści: Brud, Michał Linow, Nomadic State, Noviki, Pakui Hardware, Polen Performance, Princ Polo, Katarzyna Przezwańska, Gregor Różański

Złożone, rozłożone
Od 18 czerwca do 15 sierpnia 2016 roku
Wernisaż: 17 czerwca 2016 roku, godzina 19.00
Kurator: Romuald Demidenko
Współpraca: Karolina Bielawska
Miejsce Projektów Zachęty (ul. Gałczyńskiego 3)
Warszawa

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR