• 2016-06-17

Solaris na zakończenie sezonu w Teatrze Słowackiego

25 czerwca odbędzie się ostania premiera sezonu w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie – Solaris na podstawie prozy Stanisława Lema.

„Solaris”, reż. Wojciech Kościelniak, zdjęcia z prób (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Solaris”, reż. Wojciech Kościelniak, zdjęcia z prób (źródło: materiały prasowe organizatora)

Solaris to najsłynniejsza powieść Stanisława Lema, zaliczana do klasyki światowej literatury science-fiction. Powieść w niezwykle interesujący sposób łączy problematykę istnienia pozaziemskich cywilizacji z pełnym emocji wątkiem miłosnym. Życie na nieznanej i niezbadanej przez ludzi planecie Solaris wymyka się wszelkim znanym schematom. Czy przybyszom z Ziemi uda się zrozumieć, na czym tak naprawdę polegają mechanizmy rządzące Solaris?

Dzieło Stanisława Lema zobaczymy w adaptacji i reżyserii Wojciecha Kościelniaka. Na scenie wystąpią trzej aktorzy: Rafał Dziwisz, Grzegorz Mielczarek i Tomasz Wysocki w towarzystwie trzech aktorek u początku kariery: Agnieszki Kościelniak, Anety Orlik i Eweliny Przybyły. Próby właśnie wkraczają w ostatnią fazę. Artyści przenoszą się z sali prób na Dużą Scenę, gdzie z pomocą scenografii Damiana Styrny, kostiumów Bożeny Ślagi i muzyki Piotra Dziubka stworzą przedstawienie.

Solaris, Stanisław Lem
Premiera: 25 czerwca 2016 roku
Reżyseria: Wojciech Kościelniak
Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie

Dodaj komentarz