• 2016-06-17

Peter Bjorn and John | Breakin’ Point

10 czerwca ukazał się nowy album grupy Peter Bjorn and John Breakin’ Point. Muzycy zaprezentowali też klip do tytułowego utworu.

Peter Bjorn and John, „Breakin’ Point” – okładka płyty (źródło: materiały prasowe organizatora)

Peter Bjorn and John, „Breakin’ Point” – okładka płyty (źródło: materiały prasowe organizatora)

Za reżyserię odpowiada duńsko-norweski duet HochR, którego teledysk dla Elliotta Mossa był ostatnio nominowany do nagrody podczas Berlin Music Video Awards.

Breakin’ Point to siódma studyjna płyta grupy Peter Bjorn and John i pierwszy album zespołu od 5 lat. Magazyn Esquire nazwał ten album „ekscytującą popową płytą”. Po pierwszym przesłuchaniu Rolling Stone napisał, że płyta jest „zarażającym indie popem”.

Na Breakin’ Point zespół współpracował z wieloma producentami, takimi jak: Patrick Berger (Icona Pop, Robyn), Paul Epworth (Florence And The Machine, U2, Paul McCartney), Greg Kurstin (Sia, Adele), Emile Haynie (Lana Del Rey, FKA Twigs, Kanye West), Pontus Winnberg (Miike Snow) i Thom Monahan (Wild Nothing, Devendra Banhart).

Breakin’ Point to następca wydanego w 2011 roku Gimme Some, który zdobył świetne recenzje, a także był pierwszym albumem, na którym Peter Bjorn and John współpracowali z producentami z zewnątrz. Podczas gdy Gimme Some to pop, w którym główną rolę odgrywały gitary, na nowej płycie większą znaczenie miało studio i jego możliwości kreowania utworów.

Peter Bjorn and John | Breakin’ Point
Premiera: 10 czerwca 2016 roku
Mystic Production

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR