• 2016-06-17

Mokotówka

W tym roku Mokotów obchodzi stulecie włączenia do Warszawy. Z tej okazji Urząd Dzielnicy Mokotów zaprasza na największe wydarzenie jubileuszu: Mokotówkę – zabawę stulecia, która odbędzie się 18 czerwca w parkach Promenada i Morskie Oko.

„Mokotówka – zabawa stulecia” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Mokotówka – zabawa stulecia” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Dzielnica Mokotów świętuje swój jubileusz cały rok, jednak to Mokotówka – zabawa stulecia jest najbardziej wyczekiwanym wydarzeniem. Przygotowano wiele ciekawych spektakli i wystaw związanych z wybitnymi mieszkańcami dzielnicy: Krzysztofem Kamilem Baczyńskim, Janem Brzechwą, Marianem Hemarem czy Jeremim Przyborą. W Pałacu Szustra odbędą się emisje filmów, kronik oraz prelekcje dotyczące historii Mokotowa. Na szczególną uwagę zasługują liczne wyspy tematyczne, takie jak Wyspa Kultury, Nauki, Aktywności Społecznej, Dzieci, Smaków, Sportu czy Wyspa Historii.

Kulminacyjnym punktem imprezy będzie Wielki Tort Stulecia, którym około godziny 18.00 organizatorzy poczęstują wszystkich gości. Na zakończenie Mokotówki, na plenerowej scenie muzycznej, wystąpią gwiazdy wieczoru: Ewa Bem, Kuba Badach oraz Wojciech Gogolewski z El Jazz Big Band. Na wszystkie wydarzenia jest wstęp wolny.

Impreza powstała dzięki współpracy i zaangażowaniu instytucji kultury, uczelni, organizacji społecznych oraz mieszkańców. Wystawy, zabawy taneczne, koncerty, degustacje czy gry edukacyjne to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych na to święto dla mieszkańców.

Mokotówka – zabawa stulecia
18 czerwca 2016 roku, w godzinach 12.00–22.00
Parki  Promenada i Morskie Oko w Warszawie

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR