Bulwar(t) sztuki

Od 16 czerwca trwa cykl plenerowych wydarzeń artystycznych organizowanych przez Teatr Łaźnia Nowa w Krakowie.

Malwina czytanie, fot. Klaudyna Schubert (źródło: materiały prasowe organizatora)

Malwina czytanie, fot. Klaudyna Schubert (źródło: materiały prasowe organizatora)

Codziennie można uczestniczyć w warsztatach i spotkaniach, a w czasie weekendów Scena Nocy Letniej rozbrzmiewa muzyką, tekstami bajek dla dzieci i przedstawieniami w wykonaniu aktorskich gwiazd.

W najbliższą sobotę 18 czerwca o godzinie 20.00 zobaczymy premierowy stand-up w wykonaniu Tomasza Schimschienera, znanego aktora teatralnego i telewizyjnego, w którym zaprezentuje interaktywne monologi ze swoich najbardziej znanych przedstawień, m.in. Zwierzeń pornogwiazdy i Koguta w rosole, czyli wykona aktorski striptiz. Stopniowo będzie zdejmował z siebie kolejne warstwy tekstu, obnażał popkulturę i angażował widownię do wspólnej zabawy. Ta zabawna i oryginalna kompilacja teatralna będzie okazją nie tylko do zaprezentowania wszechstronności tego aktora, ale także do poruszenia istotnych tematów: praw, jakimi rządzi się show-biznes, przymusów, jakimi poddawany jest artysta, naruszenia granic prywatności. Po spektaklu odbędzie się rozmowa z aktorem.

Ochłonąć po striptizie pozwolą nam dźwięki harfy, które będą rozbrzmiewać nad bulwarem w niedzielę 19 czerwca o godzinie 15.00. Na tym wymagającym instrumencie zagra Agnieszka Kaczmarek-Bialic, absolwenta krakowskiej Akademii Muzycznej i niemieckiej Hochschule fuer Musik we Freiburgu. W programie m.in. J.S. Bach, M. Tournier, A. Vivaldi. Niedzielny poranek zacznie się jak zwykle – plenerowymi zajęciami jogi. Potem dzieci w czasie Czytania na drugie śniadanie o godz. 11.00 udadzą się w magiczną podróż pościelotem uruchamianym  różnego rodzaju dźwiękami. Intensywną niedzielę zakończy wieczorny pokaz filmu Wspaniała w reż. Regisa Roinsarda.

Motion trio, fot. Klaudyna Schubert (źródło: materiały prasowe organizatora)

Motion trio, fot. Klaudyna Schubert (źródło: materiały prasowe organizatora)

W następny weekend 25–26 czerwca Bulwar(t) sztuki będzie świętował Wianki. Szczególnie bogata oferta w te dni czeka na dzieci: w samo południe odbędą się warsztaty pt. Cuda wianki z plecenia wianków i wykonywania sobótkowych strojów, najmłodsi zobaczą historię Doktora Dolittle i jego zwierząt w spektaklu przygotowanym przez Grupę Teatralną Wytwórnia Bajek. O 20.00 odbędzie się koncert Z Kolbergiem przez Afrykę i Azję, podczas którego Maria Pomianowska i jej przyjaciele z Iranu i Senegalu wykonają polską muzykę ludową współbrzmiącą z rytmami z Egiptu, Libanu, Tunezji, Algierii, Pakistanu, Korei, Iranu i Chin.

W niedzielę odbędzie się następne interaktywne czytanie bajki dla dzieci o niezwykłym czarodzieju, pisarzu i podróżniku Profilaktusie. Autorami bajki są Paweł Zaborski i Anna Machacz. O 15.00 koncert na wiolonczelę i gitarę w wykonaniu Michała Lazara i Aleksandry Lignar, a na zakończenie dnia o 21.00 pokaz filmu Plaże Agnes w reż. Agnes Varda.

Poza intensywnymi weekendami warto śledzić cykle warsztatowe: w poniedziałek 20 czerwca Cykle! Up! Warsztaty z upcyklingu, podczas  których dzieci stworzą przedmioty o nowej jakości estetycznej, we wtorek 21 czerwca kolejna edycja szycia na trawie (jak szyć maskotki z resztek tkanin), następnego dnia pierwsza edycja warsztatów kulinarnych pt. Letnie orzeźwienie prowadzonych przez Joannę Mentel, autorkę książki Gotuj z dzieckiem.

Bulwar(t) sztuki 
Od 16 do 26 czerwca 2016 roku
Teatr Łaźnia Nowa w Krakowie

Dodaj komentarz