• 2016-06-17

Wieża z klocków

24 czerwca na deskach Teatru Współczesnego w Szczecinie wystawiona będzie prapremiera Wieży z klocków w reżyserii Arkadiusza Buszko.

„Wieża z klocków”, reż. Arkadiusz Buszko – plakat (źródło; materiały prasowe organizatora)

„Wieża z klocków”, reż. Arkadiusz Buszko – plakat (źródło; materiały prasowe organizatora)

Co wiemy o adopcji? Czy znamy kogoś, kto jest adoptowany? Czym jest choroba sieroca? Czy można ją wyleczyć? Dlaczego dom dziecka to miejsce, gdzie dziecko nigdy nie powinno się znaleźć? Monodram w wykonaniu Magdaleny Myszkiewicz to zapis doświadczenia matki, która podejmuje się wraz z mężem wychowania dziecka adoptowanego. Tekst opowiadania, na  którego bazie powstaje scenariusz teatralny, oparty jest na autentycznych wydarzeniach z życia autorki – Katarzyny Kotowskiej.

We wstępie do książki Wojciech Eichelberger napisał: Wieża z klocków jest żywym i poruszającym świadectwem tego, jak trudne, adopcyjne rodzicielstwo wsparte odwagą, mądrością i wrażliwością zastępczych rodziców staje się prawdziwym i bezcennym rodzicielstwem duchowym.

Arkadiusz Buszko – aktor Teatru Współczesnego w Szczecinie, laureat Nagrody Artystycznej Miasta Szczecina, choreograf i reżyser współpracujący z wieloma teatrami w Polsce, członek komisji artystycznej festiwalu Kontrapunkt. Ukończył Wydział Aktorski wrocławskiej filii Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych artystycznych osobowości Szczecina.

Wieża z klocków, Arkadiusz Buszko
Prapremiery: 24, 25 i 26 czerwca 2016 roku
Teatr Współczesny w Szczecinie

Dodaj komentarz