Druga natura

Mathilde Papapietro zaprezentuje swoje prace na wystawie Druga natura w Galerii Sztuki Wozownia w Toruniu. Wernisaż odbędzie się 1 lipca.

Mathilde Papapietro, „Druga natura/Seconde nature” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Mathilde Papapietro, „Druga natura/Seconde nature” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wystawa podsumowuje dotychczasową twórczość Mathilde Papapietro, artystki francuskiej, urodzonej w 1967 roku w Carpentras, a od 1997 roku mieszkającej w Polsce. Papapietro dzieli swoje życie miedzy Warszawę a prowansalską dolinę Alyssas. Dziedzinami jej twórczości są szeroko rozumiana grafika, instalacje, obiekt i fotografia, zaś tematem – roślina i proces jej artystycznego zapisu.

Francuski rzeczownik „connivence” nie ma odzwierciedlenia w języku polskim. Nie ma słowa, którym mógłby nazwać sekretne, naturalne porozumienie, wspólną wibrację łączącą dwie osoby, osobę i przedmiot, człowieka i zjawisko. Może „porozumienie bez słów” czy „duchowe pokrewieństwo” byłyby na miejscu. „Connivence” najlepiej ilustruje relację, jaka łączy Mathilde Papapietro z przyrodą, i jaka znajduje odzwierciedlenie w jej sztuce – pisze Lena Wicherkiewicz w katalogu do wystawy.

Druga natura / Seconde nature
Od 1 do 31 lipca 2016 roki
Wernisaż: 1 lipca 2016 roku, godzina 18.00
Kuratorki: Lena Wicherkiewicz, Clotilde Simonis-Gorska
Galeria Sztuki Wozownia
Toruń

Dodaj komentarz