• 2016-06-15

Koziara / Mendini / Noti

Do 28 sierpnia w Muzeum Miejskim Wrocławia będzie można oglądać wystawę pt. Dorota Koziara. Jej kuratorem jest włoski architekt i designer Alessandro Mendini. W jej ramach marka Noti zaprezentuje ekskluzywną reedycję kolekcji HUSSAR projektu Doroty Koziary.

Dorota Koziara, kolekcja HUSSAR dla marki Noti (źródło: materiały prasowe organizatora)

Dorota Koziara, kolekcja HUSSAR dla marki Noti (źródło: materiały prasowe organizatora)

Tekstylia pełnią w designie rolę często pierwszoplanową łącząc estetykę z funkcją. Wywołują odpowiednie wrażenia wizualne i dotykowe, mogą wpływać na nas leczniczo, a także wzbudzać konkretne emocje. We współczesnym, szybkim i chaotycznym świecie komfort, a także zaspokojenie potrzeby intymności w miejscach publicznych to luksus.

Właśnie o takie ekskluzywne poczucie spokoju dba wznowiona w najwyższej jakości tkaninach kolekcja HUSSAR Doroty Koziary zaprojektowana dla marki Noti. Użyty w reedycji welur Harald z duńskiego Kvadratu to dzieło Rafa Simonsa. Wiadomo, że belgijski projektant mody i były dyrektor kreatywny marki Dior podczas procesu twórczego inspirował się kolorystyką kamieni szlachetnych.

Ekspozycja wznowionej kolekcji HUSSAR będzie częścią wystawy Doroty Koziary w Muzeum Miejskim Wrocławia, pod kuratelą włoskiego architekta i designera Alessandro Mendiniego, z którym Dorota Koziara współpracowała w mediolańskim Atelier Mendini.

Dorota Koziara
Od 9 czerwca do 28 sierpnia 2016 roku
Kurator: Alessandro Mendini
Muzeum Miejskie Wrocławia

Dodaj komentarz