• 2016-06-14

Tragikomedia na temat multikultorowości

Film Wszyscy albo nikt to nominowany do Cezara debiut Kheirona, popularnego nad Sekwaną komika irańskiego pochodzenia. Stanowi on słodko-gorzką refleksję nad palącą kwestią multikulturalizmu. Premiera w polskich kinach już od 24 czerwca!

„Wszyscy albo nikt”, reż. Kheiron – kadr z filmu (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„Wszyscy albo nikt”, reż. Kheiron – kadr z filmu (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Tragikomedia bazuje na prawdziwej historii Hibata Tabiba, w którego wciela się rzeczywisty syn bohatera, gwiazda stand-upu i emitowanego w telewizji sitcomu Bref – Kheiron.

Akcja filmu zawiązuje się na początku lat 80. W wyniku irańskiej rewolucji islamskiej, skutkującej obaleniem szacha Mohammada Rezy Pahlawiego przez zwolenników ajatollaha Ruhollaha Chomeiniego, bohater wraz z żoną Fereshteh (w tej roli znana z Proroka Leïla Bekhti) i synkiem jest zmuszony wyemigrować z kraju do Francji. Tutaj, w powiecie Seine-Saint-Denis, przybysze próbują zasymilować się z lokalną społecznością.

Wszyscy albo nikt to film bardzo potrzebny w dzisiejszych czasach, pozwalający lepiej zrozumieć problemy bliskowschodnich imigrantów. Porównywany jest do słynnego Kurczaka ze śliwkami Marjane Satrapi.

Wszyscy albo nikt
Reż. Kheiron
Premiera: 24 czerwca 2016 roku
Dystrybucja w Polsce: Aurora Films

Dodaj komentarz