• 2016-06-14

Bombonierka na powitanie lata

19 czerwca w Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica odbędzie się koncert Słupskiej Sinfonietty pt. Bombonierka. Podczas wydarzenia będzie można usłyszeć utwory z repertuaru m.in. Edyty Geppert, Ewy Demarczyk, Grzegorza Turnaua i zespołu Coma.

Słupska Sinfonietta (źródło: materiały prasowe organizatora)

Słupska Sinfonietta (źródło: materiały prasowe organizatora)

Słupska Sinfonietta powstała w roku 2014 z inicjatywy Macieja Banachowskiego, absolwenta Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Słupsku w klasie gitary, obecnie studenta Wydziału Dyrygentury, Jazzu i Edukacji Muzycznej Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, i Tadeusza Picza – altowiolisty orkiestry Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica w Słupsku.

Pełny skład orkiestry tworzy blisko 40 osób. Są to uczniowie i absolwenci Państwowej Szkoły Muzycznej II st. w Słupsku, studenci instytutu muzyki Akademii Pomorskiej w Słupsku, muzycy zawodowi oraz okazjonalnie studenci innych uczelni, nie tylko muzycznych.

Od 2016 roku orkiestra działa pod opieką Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica, gdzie w kwietniu przedstawiła swój pierwszy pełny program. W maju wzięła udział w happeningu „Urodziny Jerzego Waldorffa”, zorganizowanym w Parku im. Waldorffa przez Filharmonię, wykonując utwory Szymanowskiego, Elgara i Bartoka.

Podczas koncertu wystąpią: Kasia Dacków, Adriana Kuczun, Kamila Lewicka, Aleksandra Nizio, Kaja Mieczkowska, Ada Paprocka, Agnieszka Siepeitowska-Dadel i Mariusz Czajka.

Bombonierka – koncert Słupskiej Sinfonietty
19 czerwca 2016 roku, godz. 19.00
Polska Filharmonia Sinfonia Baltica
Słupsk

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR