• 2016-06-14

Bombonierka na powitanie lata

19 czerwca w Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica odbędzie się koncert Słupskiej Sinfonietty pt. Bombonierka. Podczas wydarzenia będzie można usłyszeć utwory z repertuaru m.in. Edyty Geppert, Ewy Demarczyk, Grzegorza Turnaua i zespołu Coma.

Słupska Sinfonietta (źródło: materiały prasowe organizatora)

Słupska Sinfonietta (źródło: materiały prasowe organizatora)

Słupska Sinfonietta powstała w roku 2014 z inicjatywy Macieja Banachowskiego, absolwenta Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Słupsku w klasie gitary, obecnie studenta Wydziału Dyrygentury, Jazzu i Edukacji Muzycznej Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, i Tadeusza Picza – altowiolisty orkiestry Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica w Słupsku.

Pełny skład orkiestry tworzy blisko 40 osób. Są to uczniowie i absolwenci Państwowej Szkoły Muzycznej II st. w Słupsku, studenci instytutu muzyki Akademii Pomorskiej w Słupsku, muzycy zawodowi oraz okazjonalnie studenci innych uczelni, nie tylko muzycznych.

Od 2016 roku orkiestra działa pod opieką Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica, gdzie w kwietniu przedstawiła swój pierwszy pełny program. W maju wzięła udział w happeningu „Urodziny Jerzego Waldorffa”, zorganizowanym w Parku im. Waldorffa przez Filharmonię, wykonując utwory Szymanowskiego, Elgara i Bartoka.

Podczas koncertu wystąpią: Kasia Dacków, Adriana Kuczun, Kamila Lewicka, Aleksandra Nizio, Kaja Mieczkowska, Ada Paprocka, Agnieszka Siepeitowska-Dadel i Mariusz Czajka.

Bombonierka – koncert Słupskiej Sinfonietty
19 czerwca 2016 roku, godz. 19.00
Polska Filharmonia Sinfonia Baltica
Słupsk

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR