• 2016-06-14

Różne prace Bajtlika

Do 15 czerwca na Hożej 40 w Warszawie będzie możne oglądać wystawę prac Jana Bajtlika – młodego polskiego grafika, twórcy plakatów i ilustratora książek dla dzieci.

Proj. Jan Bajtlik (źródło: materiały prasowe organizatora)

Proj. Jan Bajtlik (źródło: materiały prasowe organizatora)

Na wystawie zostaną zaprezentowane szkice wykonane podczas pobytu w Paryżu, rysunki, pastele, projekty ilustracji i afiszy oraz plakaty. Prace składają się na bogaty wachlarz różnorodnych technik świadczący o rozbudowanym warsztacie artysty.

Wystawa odbywa się w czasie 25. Międzynarodowego Biennale Plakatu w Warszawie.

Jan Bajtlik – urodził się w 1989 roku. W 2013 roku ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie, gdzie pracuje obecnie nad doktoratem z grafiki. Jest członkiem Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej (STGU). Projektuje książki dla dzieci, plakaty, ilustracje, fonty, identyfikacje wizualne wydarzeń związanych z kulturą oraz prowadzi warsztaty typograficzne dla najmłodszych. Jest autorem książki Typogryzmoł (Wydawnictwo Dwie Siostry), poświęconej typografii oraz kreatywnemu gryzmoleniu. Tworzył ilustracje dla „Time Magazine”, „The New York Times” i „Gazety Wyborczej”. Mieszka i pracuje w Warszawie.

Jan Bajtlik
Od 1 do 15 czerwca 2016 roku
Hoża 40
Warszawa

Dodaj komentarz