Fogtt. Malarstwo, fotografia, architektura

Od 10 czerwca do 10 lipca w Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie będzie trwała wystawa Fogtt. Malarstwo, fotografia, architektura.

„Fogtt. Malarstwo, fotografia, architektura” – plansza (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Fogtt. Malarstwo, fotografia, architektura” – plansza (źródło: materiały prasowe organizatora)

Na wystawę składa się 9 wielkoformatowych obrazów olejnych Andrzeja Fogtta, inspirowanych żywiołem wody, które powstały w latach 2011 – 2015 oraz fotograficzny szkicownik artysty w postaci prezentacji. Ten zapis fotograficzny wprowadza widza w świat inspiracji autora, prezentuje widzenie artysty, podstawy jego języka obrazowania, oryginalny i nowatorski styl jego malarstwa. Artysta daje nam klucz do samego widzenia natury, umożliwiając dialog zarówno z malarstwem, jak i teorią widzenia, jako ciągłego procesu odkrywania natury.

Z twórczości malarskiej Andrzeja Fogtta wynikają także wyjątkowe projekty architektoniczne. Na wystawie znajdzie się unikatowa prezentacja projektu architektonicznego Wieża Jedności w w filmie dokumentalnym. Jest to stworzona przez artystę wizja przyszłego budynku zainspirowana cyklem obrazów autora pt. Żywiołem opętanie, projekt, który reprezentował Polskę na 41. Biennale Sztuki w Wenecji w 1984 r.

Wystawę w Miejskiej Galerii Sztuki dopełnia wystawa Artyści w Galerii Regionalnego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych Konduktorownia. Z okazji obu wystaw Andrzej Fogtt przygotował album dostępny w obu galeriach.

Fogtt. Malarstwo, fotografia, architektura
Wernisaż: 9 czerwca 2016 roku
Wystawa: od 10 czerwca do 10 lipca 2016 roku
Miejska Galeria Sztuki w Częstochowie

Dodaj komentarz