Wystawa plakatów filmowych

18 czerwca w Rodriguez Gallery w Poznaniu odbędzie się wernisaż Wystawy plakatów filmowych. Na wydarzenie zapraszają organizatorzy Short Waves Festival.

Short Waves Festival 2016: Wystawa plakatów filmowych – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Short Waves Festival 2016: Wystawa plakatów filmowych – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Jak w jednym nieruchomym obrazie opowiedzieć o filmie bez zdradzania jego zakończenia? W jaki sposób przekazać treść i jednocześnie uwieść widzów Projektowanie plakatu jest swego rodzaju flirtem z odbiorcą. Trzeba powiedzieć wszystko zachowując przy tym nutę tajemniczości. Jak tego dokonać?

Tego właśnie młodzi projektanci mogli się dowiedzieć na warsztatach projektowania plakatu filmowego, które odbyły się w ramach Short Waves Festival. Poprowadził je Christian Lagé, założyciel i dyrektor artystyczny prestiżowego studia graficznego Anschlaege z Berlina

Wystawa prezentuje efekt wielogodzinnej pracy młodych projektantów z Polski i Niemiec, wyznaczających nowe trendy w projektowaniu współczesnych plakatów.

W ramach wystawy odbędzie się pokaz filmów, które posłużyły młodym twórcom do stworzenia swoich prac.

Artyści: Lisa-Lotta Adomeit, Christine Edelmann, Florian Frenzel, Grzegorz Gilewicz, Iga Gosiewska, Kristina Huber, Ida Jankowska, David Kaltenbach, Gabriela Kapfer, Julia Kędzierska, Amanda-Li Kollberg, Magdalena Naja, Agnieszka Wawro, Sarah Wiśniewska, Ewelina Wojtyczka.

Short Waves Festival 2016: Wystawa plakatów filmowych
Od 18 do 20 czerwca 2016 roku
Wernisaż: 18 czerwca 2016 roku, godz. 18.30
Projekcja filmów: od godz. 21.30
Organizatorzy: Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej, Short Waves Festival, Fundacja Ad Arte, Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej
Rodriguez Gallery
Poznań

Dodaj komentarz