• 2016-06-13

PRO8L3M

1 czerwca ukazała się płyta duetu PRO8L3M. Po trzech latach obecności na scenie muzycy przedstawiają swój wyczekiwany debiutancki album. Oskar i Steez mają za sobą serię wydawnictw, których egzemplarze znikały tak szybko, jak się pojawiały.

PRO8L3M, „ PRO8L3M” – okładka płyty (źródło: materiały prasowe wydawcy)

PRO8L3M, „ PRO8L3M” – okładka płyty (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Preorder płyty PRO8L3M w limitowanym zestawie rozszedł się w kilka godzin, a serwery uległy przeciążeniu. Album duetu to kompletna opowieść osadzona w alinearnych ramach czasowych. Dwanaście utworów tworzy spójną narrację „Uważaj o czym marzysz, bo może nie starczyć siły” czyli słowa, które kończą płytę są ostrzeżeniem. To podsumowanie barwnej i zaskakującej, niczym najśmielsze scenariusze podróży w czasie w którą zabiera słuchaczy zespół.

Przepełnione zwrotami akcji historie Oskara opowiedziane z właściwą mu finezją, dopełnia nowoczesne, brudne brzmienie muzyki Steeza, producenta albumu, odwołujące się do estetyki rodem z filmów sci-fi lat 80. Syntetyczne, analogowe melodie i brudne bębny stanowią nie tylko barwne tło, ale uzupełniają utwory tam gdzie, słowa są zbędne. Nie ma tu miejsca na nieprzemyślane, przypadkowe dźwięki, a teksty Oskara balansujące na granicy mrocznych fantazji i charakterystycznego dla niego poczucia humoru, dotykają uniwersalnych tematów osadzonych w wykreowanej przez PRO8L3M przyszłości.

PRO8L3M | PRO8L3M
Premiera: 1 czerwca 2016 roku
Warner Music Polska

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR