Okiem młodych

Do 10 sierpnia można nadsyłać krótkometrażowe dokumenty na 9. Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych Okiem Młodych w Świdnicy.

Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych Okiem Młodych – banner (źródło: materiały prasowe organizatora)

Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych Okiem Młodych – banner (źródło: materiały prasowe organizatora)

Do udziału w Konkursie Głównym organizatorzy zapraszają twórców do 30. roku życia, którzy stworzyli filmy dokumentalne trwające do 30 minut. Mogą w nim brać udział zarówno profesjonaliści, studenci szkół filmowych, jak i filmowcy niezależni oraz amatorzy. Na zwycięzcę Konkursu Głównego czeka Grand Prix w wysokości 5000 zł i statuetka.

Od tego roku startuje też Konkurs Młodzieżowy dla twórców nieprofesjonalnych do 21. roku życia. W nowym konkursie wystartować mogą także filmy nie trwające więcej niż pół godziny, ale ta część Festiwalu skierowana jest wyłącznie do amatorów. Laureat głównej nagrody w Konkursie Młodzieżowym otrzyma nagrodę rzeczową oraz statuetkę. Laureatów w obu konkursach wybiorą profesjonalni jurorzy.

Poza Grand Prix w Konkursie Głównym przyznana zostanie Nagroda Specjalna dla Filmu o Szczególnych Wartościach Przyrodniczych, którą ufundowało Nadleśnictwo Świdnica. Na zwycięski film w tej kategorii czeka 2500 złotych. Swojego faworyta wskaże również publiczność.

9. Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych Okiem Młodych 
Od 12 do 18 września 2016 roku
Termin nadsyłania zgłoszeń: 10 sierpnia 2016 roku
Świdnica

Dodaj komentarz