Po roku 1945. Latencja jako źródło współczesności

25 maja w wydawnictwie Krytyka Polityczna ukazała się książka Po roku 1945. Latencja jako źródło współczesności, której autorem jest Hans Ulrich Gumbrecht.

Hans Ulrich Gumbrecht, „Po roku 1945. Latencja jako źródło współczesności” – okładka książki (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Hans Ulrich Gumbrecht, „Po roku 1945. Latencja jako źródło współczesności” – okładka książki (źródło: materiały prasowe wydawcy)

W swojej przełomowej książce Hans Ulrich Gumbrecht łączy elementy autobiografii z historią Niemiec, refleksje poświęcone Samuelowi Beckettowi i Paulowi Celanowi z drobiazgową egzegezą myśli Heideggera i Sartre’a oraz zaskakującymi obserwacjami z dziedziny zjawisk kulturowych, od Edith Piaf po raport Kinseya. Efektem tych zabiegów jest pasjonujący eksperyment badawczy mieszczący w sobie liczne dyscypliny naukowe i style myślenia.

Autor poszukuje współczesnych dylematów cywilizacyjnych świata zachodniego (kryzys instytucji społeczno- politycznych, schyłek myślenia w perspektywie historycznej, zbiorowe lęki egzystencjalne) w atmosferze intelektualnej powojennej Europy, która uformowała myślenie tzw. pokolenia ‘68, dominującego w środowiskach opiniotwórczych i elit politycznych Europy po upadku komunizmu.

Hans Ulrich Gumbrecht (1948) jest profesorem literatury na Uniwersytecie Stanforda, wcześniej wykładał na uniwersytetach w Bochum i Siegen, był wiceprzewodniczącym Niemieckiego Towarzystwa Romanistów. Wydał m.in. 1926 (1998), Production of Presence (2004) i Atmosphere, Mood, Stimmung (2012).

Hans Ulrich Gumbrecht | Po roku 1945. Latencja jako źródło współczesności
Premiera: 25 maja 2016 roku
Wydawnictwo Krytyka Polityczna

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR