• 2016-06-11

Tomek Rygalik i recepta na Red Dot Design Award

21 czerwca w Concordia Design w Poznaniu odbędzie się kolejne spotkanie w ramach cyklu Design Open. Tym razem jego gościem będzie jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich projektantów – Tomek Rygalik. Zdradzi on receptę na Red Dot Design Award i opowie o procesie projektowym nagrodzonego fotela Tulli zrealizowanego dla marki Noti.

Tomek Rygalik – fotografia (źródło: materiały prasowe organizatora)

Tomek Rygalik – fotografia (źródło: materiały prasowe organizatora)

Jak zaprojektować kultowy mebel? Jak wykorzystać najnowsze technologie? Jak projektuje się dla Noti – marki współpracującej z najlepszymi polskimi projektantami? Czy polski design ma szanse na sukces na arenie międzynarodowej? To tylko niektóre pytania czekające na odpowiedzi podczas spotkania.

Najbliższe spotkanie w ramach cyklu Design Open z Tomkiem Rygalikiem to podróż do idei stojącej za zwycięskim projektem w konkursie Red Dot Design Award – jednej z najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie wzornictwa przemysłowego. Zaprojektowane przez Tomka Rygalika siedzisko Tulli zostało uhonorowane w kategorii Product Design/Living Room and Bedrooms/Seatings. Konkurowało z ponad 3 tysiącami produktów z 57 krajów.

Fotel Tulli jest dziełem jedynym w swoim rodzaju. Wymagał zastosowania technologii rotomouldingu, z której firma nie korzysta na co dzień. Jego innowacyjność skupia się na precyzyjnie wymodelowanej ergonomicznej formie. Elementem nośnym siedzisk, oparć i podłokietników jest tworzywo polietylenowe, które pozyskuje się z regranulatu LLDPE w wyniku formowania rotacyjnego. Forma Tulli jest efektowna, a zarazem nieskomplikowana. Jej charakterystycznym elementem są subtelnie rozchylone podłokietniki. Co ważne, stanowi próbę zachowania ciągłości polskiej myśli projektowej w meblarstwie, dyskretnie odnosząc się do fotela Tulipan projektu Teresy Kruszewskiej z 1973 roku. Tulli w wersji z tworzywa znajdzie zastosowanie głównie w przestrzeni publicznej, z kolei w wersji tapicerowanej w kombinacji z drewnianymi nóżkami lub aluminiową podstawą we wnętrzach mieszkalnych.

Design Open w Concordia Design – to cykl wykładów wokół tematów związanych z projektowaniem, architekturą, innowacjami i trendami zainicjowany w 2015 roku. Spotkania w ramach cyklu odbywają się raz w miesiącu, a ich formuła jest otwarta. Zaproszeni goście przygotowują wykład, przedstawiają case study lub prowadzą rozmowę z uczestnikami wydarzenia. Do tej pory prelegentami byli m.in.: Pracownia Architektoniczna Modelina, Anna Vonhausen Sitag, Marta Siembab, Zuzanna Skalska, Karol Murlak. Wstęp na wykłady jest wolny. Obowiązują zapisy.

Spotkanie z Tomkiem Rygalikiem w ramach cyklu Deisgn Open
21 czerwca 2016 roku, godzina 17.00
Concordia Design
Poznań

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR