• 2016-06-11

Tomek Rygalik i recepta na Red Dot Design Award

21 czerwca w Concordia Design w Poznaniu odbędzie się kolejne spotkanie w ramach cyklu Design Open. Tym razem jego gościem będzie jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich projektantów – Tomek Rygalik. Zdradzi on receptę na Red Dot Design Award i opowie o procesie projektowym nagrodzonego fotela Tulli zrealizowanego dla marki Noti.

Tomek Rygalik – fotografia (źródło: materiały prasowe organizatora)

Tomek Rygalik – fotografia (źródło: materiały prasowe organizatora)

Jak zaprojektować kultowy mebel? Jak wykorzystać najnowsze technologie? Jak projektuje się dla Noti – marki współpracującej z najlepszymi polskimi projektantami? Czy polski design ma szanse na sukces na arenie międzynarodowej? To tylko niektóre pytania czekające na odpowiedzi podczas spotkania.

Najbliższe spotkanie w ramach cyklu Design Open z Tomkiem Rygalikiem to podróż do idei stojącej za zwycięskim projektem w konkursie Red Dot Design Award – jednej z najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie wzornictwa przemysłowego. Zaprojektowane przez Tomka Rygalika siedzisko Tulli zostało uhonorowane w kategorii Product Design/Living Room and Bedrooms/Seatings. Konkurowało z ponad 3 tysiącami produktów z 57 krajów.

Fotel Tulli jest dziełem jedynym w swoim rodzaju. Wymagał zastosowania technologii rotomouldingu, z której firma nie korzysta na co dzień. Jego innowacyjność skupia się na precyzyjnie wymodelowanej ergonomicznej formie. Elementem nośnym siedzisk, oparć i podłokietników jest tworzywo polietylenowe, które pozyskuje się z regranulatu LLDPE w wyniku formowania rotacyjnego. Forma Tulli jest efektowna, a zarazem nieskomplikowana. Jej charakterystycznym elementem są subtelnie rozchylone podłokietniki. Co ważne, stanowi próbę zachowania ciągłości polskiej myśli projektowej w meblarstwie, dyskretnie odnosząc się do fotela Tulipan projektu Teresy Kruszewskiej z 1973 roku. Tulli w wersji z tworzywa znajdzie zastosowanie głównie w przestrzeni publicznej, z kolei w wersji tapicerowanej w kombinacji z drewnianymi nóżkami lub aluminiową podstawą we wnętrzach mieszkalnych.

Design Open w Concordia Design – to cykl wykładów wokół tematów związanych z projektowaniem, architekturą, innowacjami i trendami zainicjowany w 2015 roku. Spotkania w ramach cyklu odbywają się raz w miesiącu, a ich formuła jest otwarta. Zaproszeni goście przygotowują wykład, przedstawiają case study lub prowadzą rozmowę z uczestnikami wydarzenia. Do tej pory prelegentami byli m.in.: Pracownia Architektoniczna Modelina, Anna Vonhausen Sitag, Marta Siembab, Zuzanna Skalska, Karol Murlak. Wstęp na wykłady jest wolny. Obowiązują zapisy.

Spotkanie z Tomkiem Rygalikiem w ramach cyklu Deisgn Open
21 czerwca 2016 roku, godzina 17.00
Concordia Design
Poznań

Dodaj komentarz