• 2016-06-11

Lew, czarownica i stara szafa

15 czerwca w sali koncertowej PFK Opery Leśnej w Sopocie zostanie wystawiona baśń Lew, czarownica i stara szafa autorstwa C.S. Lewisa.

„Lew, czarownica i stara szafa”, Ballet Excelsior of Houston (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Lew, czarownica i stara szafa”, Ballet Excelsior of Houston (źródło: materiały prasowe organizatora)

Lew, czarownica i stara szafa Baletu Excelsior to wykonanie baśni autorstwa C.S. Lewisa, która przekracza bariery językowe. Tancerze zabiorą nas w muzyczną podróż do krainy Narni, gdzie spotkamy się z czwórką bohaterów: Łucją, Zuzanną, Edmundem i Piotrem, z faunem Tumnusem, złą Czarownicą i wspaniałym Aslanem. Poznamy historię Edmunda, który ulega pokusie Czarownicy i będziemy świadkami ofiary Aslana, która przynosi chłopcu ratunek. Posłuchamy też przesłania wielkiego Lwa, który przygotowuje dzieci do panowania w jego królestwie i do walki ze złem.

Ballet Excelsior of Houston to zespół, w którym lata treningu łączą się z ogromnym sercem i oddaniem dla tańca. Od 2003 artyści występowali na deskach teatrów w Stanach Zjednoczonych, Australii, Rosji, Polsce, Grecji, Bułgarii, Chinach i Japonii, a ich sopocki występ jest elementem tegorocznej trasy obejmującej Polskę, Austrię i Czechy.

Lew, czarownica i stara szafa
Pokaz: 15 czerwca 2016 roku
Opera Leśna w Sopocie

Dodaj komentarz