• 2016-06-11

Laureatka Nagrody Emmy zaśpiewa w Operze na Zamku

14 czerwca w Operze na Zamku w Szczecinie odbędzie się koncert w ramach cyklu Opera da camera. Wystąpi Anna Patrys, laureatka Nagrody Emmy, Universal Music Award i Grand Prix Elisabeth Connell Prize.

Anna Patrys (źródło: materiały prasowe organizatora)

Anna Patrys (źródło: materiały prasowe organizatora)

Ta znakomita interpretatorka muzyki współczesnej i śpiewaczka operowa występowała pod batutami największych mistrzów, ale także u boku Krystyny Jandy w spektaklu Maria Callas – Masterclass.

Na fortepianie zagra Marek Ruszczyński, pianista występujący na najważniejszych scenach m.in. w Londynie, Paryżu, Wiedniu, Berlinie czy Nowym Jorku.

W ramach cyklu podczas comiesięcznych koncertów zaprezentują się publiczności młodzi, niezwykle utalentowani, ale już uznani polscy śpiewacy operowi, stojący u progu wielkich karier na światowych scenach.  Każdy z nich, przy akompaniamencie fortepianu, zaproponuje autorski wieczór złożony z utworów pochodzących z różnych epok muzycznych i obszarów geograficznych.

W programach znajdą się kompozycje od baroku do XX wieku, wykonywane w języku polskim, czeskim, rumuńskim, rosyjskim, francuskim, niemieckim i włoskim, bardzo zróżnicowane pod względem charakteru i przystępne dla szerokiej publiczności.

Pieśni niemieckie i francuskie przełomu XIX i XX w. – koncert Anny Patrys w ramach cyklu Opera da camera  
14 czerwca 2016 roku, 19.00
Sala kameralna im. J. Nieżychowskiego
Opera na Zamku
Szczecin

Dodaj komentarz