• 2016-06-10

NInA Na Ucho, czyli cykl letnich koncertóew

Uznani w Polsce i za granicą, trudni do zaszufladkowania i po prostu wyjątkowi artyści wystąpią podczas letnich koncertów na dziedzińcu i w budynku Narodowego Instytutu Audiowizualnego w Warszawie. Od 17 czerwca co dwa tygodnie aż do końca wakacji grać będą najciekawsze polskie zespoły i muzycy, m.in.: Natalia Przybysz, Raphael Rogiński, Jakub Ziołek, Wacław Zimpel Solo, Hańba czy Komety. Wstęp wolny.

Shy Albatross – fotografia (źródło: materiały prasowe organizatora)

Shy Albatross – fotografia (źródło: materiały prasowe organizatora)

Polska scena muzyczna rozrasta się w szalonym tempie. Zgłębienie  bogactwa tego zróżnicowanego krajobrazu wymaga kuratorskiego cyklu, w którym jedynym kryterium wyboru jest jakość prezentowanej muzyki, niezależnie od gatunku, stażu i popularności. Na taki cykl pod nazwą NInA Na Ucho już od 17 czerwca zaprasza Narodowy Instytut Audiowizualny (NInA). Na zielonym dziedzińcu Instytutu i w sali audiowizualnej odbędzie się aż 6 niebiletowanych koncertów zespołów i artystów, docenianych zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Cykl NInA Na Ucho to różnorodny program, wyjątkowi artyści i przyjazna przestrzeń. To także niezwykle spotkania. Tak będzie w przypadku pierwszego koncertu Tutaj – audiowizualnej opowieści o Beskidzie Niskim, kiedy na jednej scenie spotkają się muzycy i twórcy filmu (Kuba Ziołek, nagrodzony Paszportem Polityki w 2015 roku i Piotr Bukowski) z Andrzejem Stasiukiem (tu w roli narratora). Warszawską premierą będzie też koncert Shy Albatross – kwartetu, w którego skład wchodzą Natalia Przybysz, Raphael Rogiński i dwójka klasycznie wykształconych perkusjonalistów (Miłosz Pękala i Hubert Zemler).

Podczas pozostałych koncertów Nanook of the North zaprosi w podróż do krainy Innuitów, muzyka Wacława Zimpla nawiąże do amerykańskiego minimalizmu i tradycji indyjskich, a Hańba – zapełniająca właśnie sale koncertowe podczas amerykańskiej trasy, z punkową werwą opowie o międzywojennej Galicji. W NInA zagrają jeszcze Komety, rozpoznawalny po pierwszych taktach piosenek zespół wyróżniający się poetycką, wielkomiejską wrażliwością.

NInA Na Ucho
Koncerty odbędą się o godzinie 20.00 w dniach: 17 i 30 czerwca, 14 i 28 lipca oraz 11 i 25 sierpnia 2016 roku
Narodowy Instytut Audiowizualny (NInA)
Warszawa

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR