• 2016-06-10

NInA Na Ucho, czyli cykl letnich koncertóew

Uznani w Polsce i za granicą, trudni do zaszufladkowania i po prostu wyjątkowi artyści wystąpią podczas letnich koncertów na dziedzińcu i w budynku Narodowego Instytutu Audiowizualnego w Warszawie. Od 17 czerwca co dwa tygodnie aż do końca wakacji grać będą najciekawsze polskie zespoły i muzycy, m.in.: Natalia Przybysz, Raphael Rogiński, Jakub Ziołek, Wacław Zimpel Solo, Hańba czy Komety. Wstęp wolny.

Shy Albatross – fotografia (źródło: materiały prasowe organizatora)

Shy Albatross – fotografia (źródło: materiały prasowe organizatora)

Polska scena muzyczna rozrasta się w szalonym tempie. Zgłębienie  bogactwa tego zróżnicowanego krajobrazu wymaga kuratorskiego cyklu, w którym jedynym kryterium wyboru jest jakość prezentowanej muzyki, niezależnie od gatunku, stażu i popularności. Na taki cykl pod nazwą NInA Na Ucho już od 17 czerwca zaprasza Narodowy Instytut Audiowizualny (NInA). Na zielonym dziedzińcu Instytutu i w sali audiowizualnej odbędzie się aż 6 niebiletowanych koncertów zespołów i artystów, docenianych zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Cykl NInA Na Ucho to różnorodny program, wyjątkowi artyści i przyjazna przestrzeń. To także niezwykle spotkania. Tak będzie w przypadku pierwszego koncertu Tutaj – audiowizualnej opowieści o Beskidzie Niskim, kiedy na jednej scenie spotkają się muzycy i twórcy filmu (Kuba Ziołek, nagrodzony Paszportem Polityki w 2015 roku i Piotr Bukowski) z Andrzejem Stasiukiem (tu w roli narratora). Warszawską premierą będzie też koncert Shy Albatross – kwartetu, w którego skład wchodzą Natalia Przybysz, Raphael Rogiński i dwójka klasycznie wykształconych perkusjonalistów (Miłosz Pękala i Hubert Zemler).

Podczas pozostałych koncertów Nanook of the North zaprosi w podróż do krainy Innuitów, muzyka Wacława Zimpla nawiąże do amerykańskiego minimalizmu i tradycji indyjskich, a Hańba – zapełniająca właśnie sale koncertowe podczas amerykańskiej trasy, z punkową werwą opowie o międzywojennej Galicji. W NInA zagrają jeszcze Komety, rozpoznawalny po pierwszych taktach piosenek zespół wyróżniający się poetycką, wielkomiejską wrażliwością.

NInA Na Ucho
Koncerty odbędą się o godzinie 20.00 w dniach: 17 i 30 czerwca, 14 i 28 lipca oraz 11 i 25 sierpnia 2016 roku
Narodowy Instytut Audiowizualny (NInA)
Warszawa

Dodaj komentarz