• 2016-06-10

Kto nas odwiedzi

16 czerwca w Och-Teatrze w Warszawie odbędzie się premiera spektaklu Kto nas odwiedzi w reżyserii Cezarego Tomaszewskiego.

„Kto nas odwiedzi”, Jadwiga Jankowska-Cieślak, Jan Peszek, reż. Cezary Tomaszewski (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Kto nas odwiedzi”, Jadwiga Jankowska-Cieślak, Jan Peszek, reż. Cezary Tomaszewski (źródło: materiały prasowe organizatora)

Kto nas odwiedzi to opowieść o pewnej bardzo uroczystej kolacji, którą wydaje elegancka Milady (Jadwiga Jankowka-Cieślak) z pomocą swojego kamerdynera Jana (Jan Peszek). Rzecz dzieje się w starym zamku, który odwiedzają duchy. Czy lata temu mąż pani domu umarł śmiercią naturalną? A może któryś z jego przyjaciół ma z tym coś wspólnego? Czy tajemnica się wyjaśni?

W przedstawieniu zagrają aktorzy – Jadwiga Jankowska-Cieślak oraz Jan Peszek – którzy po raz pierwszy pojawią się na scenie Och-Teatru. Jak mówią twórcy, spektakl ten jest niczym dwie brawurowe, popisowe partytury dla dwojga aktorów.

Cezary Tomaszewski – ceniony twórca teatralny. Swego czasu w Wiedniu wystawił nagradzaną Wesołą wdówkę Franza Lehara, w sztuce obsadzając… cztery polskie sprzątaczki. Przedstawienie uznano za wydarzenie teatralne roku w Austrii. Tomaszewski wielokrotnie już współpracował z Janem Peszkiem, reżyserując takie spektakle jak choćby słynne jubileuszowe solo Dośpiewanie. Autobiografia czy drugą cześć Podwójnego Solo.

Kto nas odwiedzi, Cezary Tomaszewski
Premiera: 16 czerwca 2016 roku
Wystąpią: Jadwiga Jankowska-Cieślak oraz Jan Peszek
Och-Teatr w Warszawie

Dodaj komentarz