• 2016-06-10

W salonie muzycznym

12 czerwca w Krakowie odbędzie się kolejna odsłona Salonu muzycznego Chóru Polskiego Radia w Willi Decjusza. Przed zgromadzoną publicznością wystąpią Agata Zubel i Cezary Duchnowski.

Agata Zubel, fot. Łukasz Rajchert (źródło: materiały prasowe organizatora)

Agata Zubel, fot. Łukasz Rajchert (źródło: materiały prasowe organizatora)

W programie koncertu zabrzmią kompozycje Agaty Zubel: Opowiadania (na głos i fortepian preparowany), Madrygały (nr, 3 i 4) na zespół wokalny, Parlando (na głos i komputer) oraz Lullaby na chór. Artystce towarzyszył będzie Cezary Dmuchowski (fortepian, elektronika) oraz Chór Polskiego Radia pod dyrekcją Szymona Wyrzykowskiego. Rozmową z artystami poprowadzi zaś Ewa Szczecińska (Program 2 Polskiego Radia).

Wbrew obiegowym opiniom muzyka współczesna wydaje mi się bardziej naturalna niż klasyczna. Przecież dzisiejsi kompozytorzy używają samochodów, komórek i komputerów, żyją tak jak my. Tymczasem o życiu Mozarta czy Beethovena nie mamy zielonego pojęcia – podkreśla w jednym z ostatnich wywiadów Agata Zubel.

Salon muzyczny Chóru Polskiego Radia w Willi Decjusza to przedsięwzięcie bez precedensu, którego istotą jest spotkanie odbiorców i twórców, wspólna rozmowa i celebracja sztuki muzycznej dzisiejszych czasów.

Raz w miesiącu w krakowskiej Willi Decjusza – miejscu, które już pół tysiąca lat temu zostało zaprojektowane właśnie jako przestrzeń wymiany myśli, odbywać się będą koncerty monograficzne z udziałem i komentarzem kompozytorów i innych twórców.

Gośćmi Salonu… będą tak znakomici twórcy jak Paweł Mykietyn, Ryszard Krynicki, Agata Zubel, Andrzej Kwieciński, Paweł Łukaszewski, Edward Pasewicz, Roderik de Man.

Agata Zubel – urodziła się we Wrocławiu. Tam też ukończyła z wyróżnieniem (Primus Inter Pares) studia kompozytorskie w klasie Jana Wichrowskiego oraz wokalne pod kierunkiem Danuty Paziuk-Zipser w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego. W 2004 roku uzyskała tytuł doktora, a w 2014 doktora habilitowanego sztuki muzycznej. Jest stypendystką m.in. Rockefeller Foundation, Ernst von Siemens Musikstiftung, Programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Młoda Polska oraz Fundacji Edukacji Międzynarodowej. Jako śpiewaczka brała udział w wielu prestiżowych wydarzeniach muzycznych, zaś w jej repertuarze specjalne miejsce zajmuje muzyka najnowsza.

Salon muzyczny Chóru Polskiego Radia w Willi Decjusza
12 czerwca 2016 roku, godz. 17.00
Willa Decjusza
Kraków

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR