Festiwal Present Performance po raz trzeci

Festiwal Present Performance organizowany przez Gdańską Galerię Miejską już po raz trzeci odbywa się w Gdańsku-Brzeźnie, tym razem w nadmorskim parku im. Jerzego Haffnera, w bezpośrednim sąsiedztwie z plażą. Początek już 17 czerwca!

Festiwal Present Performance (źródło: materiały prasowe organizatora)

Festiwal Present Performance (źródło: materiały prasowe organizatora)

Do udziału w tegorocznej edycji, pod hasałem „Natura Performance”, zaproszeni zostali artyści z Polski i (we współpracy z Galerią Labirynt) performerzy z Tajlandii. Tłem, a może równoprawnym bohaterem działań artystów, stanie się założony pod koniec XIX wieku park, nazywany Laskiem Brzeźnieńskim. Rolą Present Performance pozostaje przełamywanie stereotypu w odbiorze tej formy sztuki jako hermetycznej dziedziny, zrozumiałej jedynie dla wybranych. Efemeryczne działania w plenerze pokazywane w kontekście pozagaleryjnym mają, więc szanse dotrzeć do szerokiej publiczności.

Tegoroczna edycja Present Performance to spotkanie polskich artystów oraz dalekowschodnich performerów pod kuratelą Chumpona Apisuka. To również zderzenie młodych artystów, biorących udział w warsztatach oraz nestorów polskiej sztuki: Zbigniewa Warpechowskiego i Leszka Przyjemskiego. Warto nadmienić, że to właśnie efemeryczna akcja Leszka Przyjemskiego z 1975 roku zatytułowana Zlot Galerii Nieistniejących na plaży w Brzeźnie, stała się inspiracją do powstania tego festiwalu.

3. Festiwal Present Performance
Od 17 do 18 czerwca 2016 roku
Park im. Jerzego Haffnera
Gdańsk-Brzeźno

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR