• 2016-06-09

ZAZ w Sopocie!

16 czerwca w Operze Leśnej w Sopocie wystąpi ZAZ. To jeden z dwóch koncertów artystki w Polsce, który towarzyszy wydanej w 2014 roku płycie Paris.

ZAZ – fotografia (źródło: materiały prasowe organizatora)

ZAZ – fotografia (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Ona może zaśpiewać wszystko i poruszy twoją duszę”– tak o Isabelle Geffroy, znanej na całym świecie jako ZAZ, powiedział wielki mistrz francuskiej piosenki Charles Aznavour. Z jednym ze swoich mistrzów piosenkarka zaśpiewała w duecie na znakomitej płycie Paris z 2014. Płycie dedykowanej stolicy Francji, do której przeniosła się ponad osiem lat temu, by spróbować artystycznej kariery. Poszczęściło się jej. Najpierw zdobyła angaż jako piosenkarka w kabarecie, a później, nie chcąc popaść w rutynę, śpiewała na Montmartre, gdzie przyciągała coraz to więcej i więcej słuchaczy. Nie tylko wspaniałym głosem, lecz również atrakcyjnym repertuarem, w którym było też miejsce na piosenki Elli Fitzgerald, Yvesa Montanda, Edith Piaf, dla której pisał także wspomniany Charles Aznavour.

Pierwszą płytę wydała w 2010 roku i z miejsca osiągnęła sukces. Nie tylko we Francji, gdzie album ZAZ osiągnął status diamentowy. Także w Polsce, gdzie materiał został podwójnie platynowy. Pierwsze dwie płyty Francuzki sprzedały się łącznie w nakładzie ponad 3 mln egzemplarzy! Polska publiczność z miejsca pokochała ZAZ. Każda jej płyta osiągnęła u nas sukces, a każdy koncert przyciągał tłumy fanów.

Ponowna wizyta ZAZ w Polsce odbędzie się w ramach promocji wydanej w 2014 roku płyty Paris. Sam wielki Quincy Jones, współtwórca sukcesu legendarnego albumu Michaela Jacksona Thriller, brał udział w nagraniach albumu. W lutym 2016 roku francuska artystka podziękowała fanom za okazane jej wsparcie na ostatnim światowym tournée, wydając koncertowy zestaw Sur La Route, na którym znalazła się przebojowa piosenka Si jamais j’oublie.

Koncert ZAZ 
16 czerwca 2016 roku, godzina 20.00
Organizator: Knock Out Production / B-90
Opera Leśna
Sopot

Dodaj komentarz