• 2016-06-09

Wianki – Święto Muzyki w pełnej odsłonie

25 czerwca w Krakowie odbędą się Wianki – Święto Muzyki w 2016. Tego dnia w różnych częściach miasta odbędą się liczne koncerty, spektakl oraz, tradycyjnie już, pokaz sztucznych ogni.

Wianki 2015, fot. W. Wandzel (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wianki 2015, fot. W. Wandzel (źródło: materiały prasowe organizatora)

Krakowskie Granie, Klubowa Noc i Bulwar(t) Sztuki to tylko trzy przykłady współpracy z krakowskim środowiskiem muzycznym przy tegorocznej edycji Wianków. Ale atrakcji będzie o wiele więcej! Jest jeszcze Unsound Silent Disco, Wodna Masa Krytyczna, czy Koncert na 3 balony i 100 syren. Nie zapomnieliśmy też o dzieciach, dla których zaplanowane zostały wspaniałe warsztaty – mówi Izabela Helbin, dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego.

W południe odbędą się warsztaty Hecna kraina hałasów, gdzie przy wykorzystaniu przedmiotów codziennego użytku, odpadów i dźwiękowych nagrań terenowych dzieci udowodnią, że twórczość nie jest domeną wyłącznie profesjonalistów.

W ramach piątej jubileuszowej Wodnej Masy Krytycznej, Capella Cracoviensis da koncert Muzyka na wodzie w pobliżu Mostu Dębnickiego, a chór norweski SK’Øyeren zaśpiewa w Barbakanie. Natomiast na Krakowski Kazimierzu wystąpi Krakow Improvisers Orchestra, Fertile Hump, PoPieronie,  Hatti Vatti i Raphaela Roginski.

Najbardziej nietypowym wydarzeniem tegorocznych Wianków – Święta Muzyki jest Koncert na 3 balony i 100 syren niemieckiego artysty Christofa Schlägera. Wydarzenie odbędzie się z okazji 25-lecia podpisania polsko-niemieckiego Traktatu o dobrym sąsiedztwie.

Organizatorzy przywidzieli również Unsound Silent Disco, podczas którego symultanicznie zagrają Olivia oraz Chino. Po nich fale w nadajnikach przejmą Awesome Tapes from Africa, który zagra z kaset magnetofonowych pochodzących z Afryki. Na drugim paśmie w tym czasie królować będzie Eomac z muzyką techno.

To tylko niektóre z wydarzeń, które czekają uczestników tegorocznych krakowskich Wianków – oferta jet tak różnorodną, że nawet najbardziej wybredny słuchacz będzie zmuszony do trudnych wyborów pomiędzy koncertami.

Wianki – Święto Muzyki 2016 
25 czerwca 2016 roku
Organizator: Miasto Kraków, Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Krakowa, Krakowskie Biuro Festiwalowe
Kraków

Dodaj komentarz