• 2016-06-09

Wianki – Święto Muzyki w pełnej odsłonie

25 czerwca w Krakowie odbędą się Wianki – Święto Muzyki w 2016. Tego dnia w różnych częściach miasta odbędą się liczne koncerty, spektakl oraz, tradycyjnie już, pokaz sztucznych ogni.

Wianki 2015, fot. W. Wandzel (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wianki 2015, fot. W. Wandzel (źródło: materiały prasowe organizatora)

Krakowskie Granie, Klubowa Noc i Bulwar(t) Sztuki to tylko trzy przykłady współpracy z krakowskim środowiskiem muzycznym przy tegorocznej edycji Wianków. Ale atrakcji będzie o wiele więcej! Jest jeszcze Unsound Silent Disco, Wodna Masa Krytyczna, czy Koncert na 3 balony i 100 syren. Nie zapomnieliśmy też o dzieciach, dla których zaplanowane zostały wspaniałe warsztaty – mówi Izabela Helbin, dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego.

W południe odbędą się warsztaty Hecna kraina hałasów, gdzie przy wykorzystaniu przedmiotów codziennego użytku, odpadów i dźwiękowych nagrań terenowych dzieci udowodnią, że twórczość nie jest domeną wyłącznie profesjonalistów.

W ramach piątej jubileuszowej Wodnej Masy Krytycznej, Capella Cracoviensis da koncert Muzyka na wodzie w pobliżu Mostu Dębnickiego, a chór norweski SK’Øyeren zaśpiewa w Barbakanie. Natomiast na Krakowski Kazimierzu wystąpi Krakow Improvisers Orchestra, Fertile Hump, PoPieronie,  Hatti Vatti i Raphaela Roginski.

Najbardziej nietypowym wydarzeniem tegorocznych Wianków – Święta Muzyki jest Koncert na 3 balony i 100 syren niemieckiego artysty Christofa Schlägera. Wydarzenie odbędzie się z okazji 25-lecia podpisania polsko-niemieckiego Traktatu o dobrym sąsiedztwie.

Organizatorzy przywidzieli również Unsound Silent Disco, podczas którego symultanicznie zagrają Olivia oraz Chino. Po nich fale w nadajnikach przejmą Awesome Tapes from Africa, który zagra z kaset magnetofonowych pochodzących z Afryki. Na drugim paśmie w tym czasie królować będzie Eomac z muzyką techno.

To tylko niektóre z wydarzeń, które czekają uczestników tegorocznych krakowskich Wianków – oferta jet tak różnorodną, że nawet najbardziej wybredny słuchacz będzie zmuszony do trudnych wyborów pomiędzy koncertami.

Wianki – Święto Muzyki 2016 
25 czerwca 2016 roku
Organizator: Miasto Kraków, Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Krakowa, Krakowskie Biuro Festiwalowe
Kraków

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR