• 2016-06-09

Jesteśmy młodzi. Jesteśmy silni

10 czerwca na zakończenie przeglądu nowego kina niemieckiego Made in Germany w Kinie Muranów w Warszawie odbędzie się pokaz filmu Jesteśmy Młodzi. Jesteśmy Silni.

„Jesteśmy młodzi. Jesteśmy silni”, reż. Martin Behnke (źródło; materiały prasowe organizatora)

„Jesteśmy młodzi. Jesteśmy silni”, reż. Martin Behnke (źródło; materiały prasowe organizatora)

W swojej niemal dokumentalnej rekonstrukcji autentycznych wydarzeń Burhan Qurbani zabiera widza do Rostocku początku lat 90. Entuzjazm zjednoczenia wśród mieszkańców byłego NRD szybko ustąpił wtedy narastającej frustracji. Kozłem ofiarnym stali się obcokrajowcy. Po filmie odbędzie się spotkanie z autorem scenariusza, z Martinem Behnke.

Martin Behnke – ur. w 1978 w Berlinie Wschodnim. Reżyser, przede wszystkim filmów krótkometrażowych, autor scenariuszy i producent filmowy. Studiował teatrologię i anglistykę na Uniwersytecie w Lipsku oraz scenopisarstwo w Akademii Filmowej w Baden-Württemberg. Mieszka i pracuje w Berlinie.

Made in Germany to przegląd współczesnego kina niemieckiego, zainspirowany prezentacją kinematografii naszych zachodnich sąsiadów, która ma miejsce każdego roku na Berlinale. Przegląd ma ambicję być kinematograficznym barometrem niemieckiego filmu i wyznaczać filmowe trendy. Prezentowane w jego ramach kino oznacza sztukę, kreatywność, ale również rozrywkę. Filmy zebrane w programie są sejsmografem i zwierciadłem rzeczywistości. Ich autorzy poszukują nowoczesnego i oryginalnego stylu filmowej wypowiedzi, odpowiedniego dla aktualnej refleksji nad współczesnym, rozpędzonym światem. Pod marką niemieckiego filmu kryje się różnorodność form i poruszanych tematów, a jego twórcy wywodzą się z rozmaitych kręgów kulturowych. W efekcie narodowa przynależność tych filmów jest coraz częściej nieoczywista.

Jesteśmy młodzi. Jesteśmy silni
Reżyseria: Martin Behnke
Pokaz filmu: 10 czerwca 2016 roku
Kino Muranów w Warszawie

Dodaj komentarz