• 2016-06-09

Ennio Morricone w Krakowie

6 lutego w Tauron Arena w Krakowie odbędzie się koncert Ennio Morricone. Wydarzenie jest częścią jego trasy zatytułowanej 60 years of music world tour.

Ennio Morricone (źródło: materiały prasowe organizatora)

Ennio Morricone (źródło: materiały prasowe organizatora)

Podczas koncertów będzie można między innymi usłyszeć utwory z ostatniej ścieżki dźwiękowej artysty do Nienawistnej Ósemki. Muzyka do tego filmu została nagrodzona Oscarem, Złotym Globem oraz Nagrodą Nowojorskich Krytyków Filmowych.

Koncert tego wybitnego włoskiego muzyka w Krakowie to część jego światowej trasy, która rozpoczęła się w styczniu 2016 roku i została zaplanowana dla uczczenia 60 lat pracy Morricone jako kompozytora i dyrygenta.

Ennio Morricone skomponował muzykę do ponad 500 filmów kinowych i telewizyjnych oraz ponad 100 niezależnych dzieł. Nie sposób wymienić wszystkie jego kompozycje. Te, które chyba najbardziej utkwiły w pamięci słuchaczy to: Dawno temu w Ameryce, Za garść dolarów, Pewnego razu na Dzikim Zachodzie, Nietykalni, Misja.

Skomponowana przez Morricone muzyka do Dobry,zły i brzydki niezmiennie utrzymuje się na drugiej pozycji w rankingu 200 najlepszych ścieżek filmowych na świecie.

Czuję się zaszczycony uznaniem, jakiego doświadczyłem w ciągu ostatniego roku. Nagrody, słowa uznania od innych twórców, trasa z Quentinem Tarantino i przede wszystkim widok publiczności, która tak tłumnie przybyła na moje koncerty. Jestem gotowy na kolejną trasę i nie mogę już doczekać się kolejnych występów na żywo – mówi o nadchodzącej trasie Maestro.

Podczas koncertu w Krakowie Morricone towarzyszyć będzie jego ulubiona Czeska Narodowa Orkiestra Symfoniczna. Na scenie, razem z kompozytorem, pojawi się ponad 200 muzyków i wokalistów.

Koncert Ennio Morricone w ramach trasy 60 years of music world tour
6 lutego 2017 roku
Przedsprzedaż biletów: 13 czerwca 2016 roku, godz. 9.00
Tauron Arena
Kraków

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR