• 2016-06-09

Architektura Muzyką Przestrzeni

Wernisaż wystawy Architektura Muzyką Przestrzeni z udziałem artystów i kuratorki wystawy odbędzie się 22 czerwca w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie.

„Architektura Muzyką Przestrzeni” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Architektura Muzyką Przestrzeni” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

W 2015 roku budynek Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie uhonorowany został europejską nagrodą im. Miesa van der Rohe. Stało się to inspiracją dla dyrekcji Filharmonii do stworzenia dedykowanej architekturze wystawy.

Ekspozycja próbuje odpowiedzieć na pytanie, jakie relacje i zależności zachodzą między architekturą a muzyką. Architekt Robert Konieczny przeprowadził analizę na przykładzie pięciu niezwykłych sal koncertowych Europy – Filharmonii w Szczecinie, Narodowego Teatru Opery i Baletu w Oslo, sali koncertowej w Blaibach, sali koncertowej Harpa w Rejkjaviku oraz sali koncertowej Casa da Musica w Porto. Wszystkie obiekty zostały wybudowane w ciągu ostatnich 10 lat. Instalacja Roberta Koniecznego prezentuje fotografie sal koncertowych oraz budynków w kontekście wypowiedzi projektantów i dyrektorów. Daje to możliwość zrozumienia unikalności każdego z obiektów wynikającą zarówno z miejsca projektu czy intencji twórców.

Integralną częścią wystawy Architektura Muzyką Przestrzeni jest projekt artystyczny autorstwa Katarzyny Krakowiak. To audiowizualna praca inspirowana Filharmonią w Szczecinie. Artystka stworzyła intymny portret obiektu posługując się transcedentalnymi obrazami i unikatowym brzmieniem budynku.

Architektura Muzyką Przestrzeni
Od 22 czerwca do 10 września 2016 roku
Wernisaż: 22 czerwca 2016 roku, godzina 20.00
Kuratorka: Ewa P. Porębska
Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR