• 2016-06-09

10-lecie Chóru Kameralnego 441 Hz

18 czerwca w Centrum św. Jana w Gdańsku odbędzie się koncert Jubileuszowy z okazji 10-lecia istnienia Chóru Kameralnego 441 Hz z Gdańska.

10-lecie Chóru Kameralnego 441 Hz Gdańsk– logo (źródło: materiały prasowe organizatora)

10-lecie Chóru Kameralnego 441 Hz Gdańsk– logo (źródło: materiały prasowe organizatora)

Chór Kameralny 441 Hz powstał w 2006 roku z inicjatywy studentów gdańskiej Akademii Muzycznej. Na co dzień prowadzi aktywną działalność koncertową, promującą repertuar muzyki najnowszej. Odbył tournée koncertowe po Włoszech i Niemczech, a także organizował koncerty w Gdańsku w ramach wymiany artystycznej z chórami ze Szwecji i Czech. Celem Chóru Kameralnego 441 Hz jest wykonawstwo i promowanie współczesnej muzyki wokalnej.

Nagrody:

  • Grand  Prix;
  • statuetka Sopockiej Mewy;
  • dwie nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego;
  • Złoty Dyplom w kategorii Muzyka świecka na 12. Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym Mundus Cantat 2016;
  • Nagroda Grand Prix XIII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Chóralnej w Barczewie;
  • Nagroda Grand Prix X Kaszubskiego Festiwalu Muzyki Chóralnej i Regionalnej w Żukowie;
  • I Miejsce na II Gdańskim Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym.

Zespół posiada również wydawnictwa płytowe: nagranie, które zostało zrealizowane podczas koncertu dyplomowego studenta Kompozycji, Krzysztofa Zimmermanna, zostało wydane w 2007 roku na płycie z okazji 60-lecia Akademii Muzycznej w Gdańsku. Natomiast w 2012 roku została wydana płyta z Koncertu Serioso-Giocoso, zawierająca kompozycje współczesne, charakteryzujące się nowatorskim językiem muzycznym.

Owocem współpracy z Teatrem Dramatycznym im.  A. Węgierki w Białymstoku był udział chóru w premierze spektaklu teatralnego Antyhona, który został wystawiony w ramach Festiwalu Inny Wymiar – Wschód Kultury. W listopadzie 2013 roku Chór 441 Hz brał udział w warsztatach Głos w akcji i wraz ze znakomitym zespołem wokalnym Neue Vocalsolisten ze Stuttgartu prawykonał kompozycję Karola Nepelskiego.

Założycielem i dyrygentem Chóru jest Anna Wilczewska, pracownik Akademii Muzycznej w Gdańsku na stanowisku adiunkta, dwukrotna laureatka nagród na Ogólnopolskich Konkursach Dyrygentów Chóralnych w Poznaniu (2006, 2008), stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2007, 2008), nagrodzona Sopocką Muzą dla Młodych Twórców (2011), medalem honorowym „Zasłużony dla kultury polskiej” (2014), wyróżniona stypendium Marszałka Województwa pomorskiego (2014, 2015).

10-lecie Chóru Kameralnego 441 Hz z Gdańska
18 czerwca 2016 roku
Centrum Św. Jana w Gdańsku

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR