• 2016-06-08

4. Festiwal United Solo Europe

27 czerwca w Teatrze Syrena w Warszawie rozpocznie się  czwarta edycja festiwalu United Solo Europe. Mający już stałe miejsce na teatralnej mapie stolicy przegląd monodramów, zamyka jednocześnie teatralny sezon.

4. Festiwal United Solo Europe – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

4. Festiwal United Solo Europe – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Podobnie jak w roku poprzedni, organizatorzy zgromadzili najlepsze przedstawienia, które zdobyły już uznanie widowni w Nowym Jorku. Podczas tegorocznej edycji będzie można obejrzeć pięć monodramów.

Festiwal otworzy premiera Spaghetti Poloneze – spektaklu muzycznego w wykonaniu Moniki Mariotti. Występ artystki to muzyczno-kabaretowe show, zabawa z publicznością, podróż do barwnego świata włoskiej pop-kultury.

United Solo Europe zamknie występ Pablo Arana Gimeno z Tanztheater Wuppertal Piny Bausch pt. À 17 centimètres. Spektakl opowiada o mężczyźnie znajdującym się na życiowym zakręcie. Bohater jst zagubiony, co wyraża ekspresyjnym tańcem na granicy z szaleństwem, po którym przychodzi spokój.

Podczas trwania całego wydarzenia, w Teatrze Syrena będą odbywać się warsztaty aktorskie, prowadzone przez twórców, m.in. przez Claire Porter i Suzannę Geraghty.

4. Festiwal United Solo Europe
Od 27 czerwca do 3 lipca 2016 roku
Teatr Syrena w Warszawie

Dodaj komentarz