• 2016-06-08

Spaghetti Poloneze

Pod koniec czerwca w Teatrze Syrena odbędzie się premiera spektaklu muzycznego Spaghetti Poloneze w reżyserii Moniki Mariotti i Artura Kota.

„Spaghetti Poloneze”, reż. Monika Mariotti – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Spaghetti Poloneze”, reż. Monika Mariotti – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Będzie to autorski koncert piosenek o przewrotnym tytule Spaghetti Poloneze. Wśród utworów, jakie będzie można usłyszeć, znalazły się popularne włoskie przeboje – znane w Polsce nie tylko wielbicielom tamtejszej kultury. W oryginalnej interpretacji Moniki Mariotti zabrzmią m.in. takie hity jak Felicita, Mambo Italiano czy Volare. Każda z piosenek poprzedzona jest dowcipnym komentarzem aktorki, która zamierza mówić o tym, co zbliża i różni Włochów i Polaków. Wszystkie piosenki zostały na nowo zaaranżowane, a artystce towarzyszy na scenie zespół muzyków. Warto podkreślić, że to nietypowy projekt. Łączy w sobie elementy koncertu, klasycznego spektaklu i monodramu.

Monika Mariotti – wychowała się w nadmorskiej Senigalii. Pierwsze kroki na scenie stawiała w rzymskim Teatro India, a przełomem w jej karierze okazała się przeprowadzka do Warszawy. Dołączyła do ekipy Teatru Konsekwentnego (dziś Teatr Warsawy), gdzie zadebiutowała rolą Matki w obsypanym nagrodami spektaklu Kompleks Portnoya w reżyserii Aleksandry Popławskiej i Adama Sajnuka. Zdobywa coraz większą popularność dzięki rolom w serialach – widzowie polubili wyrazisty, komediowy rys jej postaci w takich produkcjach jak Przepis na życie, Sama słodycz czy Nie rób scen.

Spaghetti Poloneze
Premiera: 27 czerwca 2016 roku
Reżyseria: Monika Mariotti i Artur Kot
Scenografia: Minimondo – Kamdi Sosnowska i Magdalena Niezgoda
Kostiumy: Tomasz Jacyków
Choreografia: Paweł Kamiński
Kierownictwo muzyczne i aranżacja: Michał Lamża
Teatr Syrena w Warszawie

Dodaj komentarz