SURVIVAL po raz 14.

Przy ulicy Grabiszyńskiej we Wrocławiu rozciągają się obszerne tereny fabryczne, które swą historią sięgają jeszcze 1869 roku. Dziś dla wielu wrocławian to miejsce jest reliktem epoki PRL-u i nieodzownie kojarzy się z wszechobecnym w tamtych czasach etosem pracy kolektywnej. Już 24 czerwca organizatorzy Przeglądu Sztuki SURVIVAL zaproszą wrocławską publiczność do odkrywania tego fascynującego miejsca na nowo – przewodnikiem w tej podróży będzie sztuka współczesna.

14. Przegląd Sztuki SURVIVAL – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

14. Przegląd Sztuki SURVIVAL – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Przegląd Sztuki SURVIVAL jest obecnie jednym z największych festiwali sztuki w przestrzeni publicznej w Polsce. Wydarzenie ma na celu prezentuję sztuki współczesnej poza instytucjami kultury, w nietypowych  miejscach Wrocławia. Na potrzeby SURVIVALU wybierane są nie tylko opuszczone budynki i kompleksy zabudowań, ale także przestrzenie użyteczności publicznej, w których koncentruje się codzienne życie miasta.

W tym roku Przegląd Sztuki SURVIVAL odbędzie się pod hasłem „Warsztat pracy” w jednej z zabytkowych hal Fabryki Automatów Tokarskich (FAT HACO), wybudowanej w 1934 roku. Tematyka 14. edycji SURVIVALU będzie związana z zagadnieniem szeroko rozumianej pracy, a także z formami jej organizacji, co z kolei każe odwołać się do takich pojęć jak przemysł, produkcja, technologia, a także tak zwany warsztat pracy i jego tajniki.

W ramach wystawy głównej Przeglądu specjalne realizacje artystyczne przygotują najciekawsi wrocławscy artyści, m.in. Maciej Bączyk, legendarna grupa LUXUS czy laureatka tegorocznej nagrody WARTO – Karina Marusińska. Z kolei w ramach Sceny Dźwiękowej artyści działający na pograniczu sztuk wizualnych i muzyki przepracują temat warsztatu pracy z dwóch perspektyw – historycznej i futurystycznej. Instalacjom dźwiękowym towarzyszyć będą słuchowiska, sety dj’skie oraz koncerty (m.in. wrocławskiego zespołu The Kurws). Natomiast program debat i pokazów filmowych pozwoli odbiorcom spojrzeć na prezentowane prace artystyczne i poruszaną przez nie problematykę ze znacznie szerszej, interdyscyplinarnej perspektywy.

14. Przegląd Sztuki SURVIVAL
Od 24 do 28 czerwca 2016 roku
Otwarcie: 24 czerwca 2016, godz. 19.00
Kuratorzy: Anna Kołodziejczyk, Anna Stec, Michał Bieniek
Kuratorzy zewnętrzni: Maciej Bączyk, Adam Martyniak
Kurator sceny dźwiękowej: Daniel Brożek
Kurator programu społecznego: Bartek Lis
Koordynator sceny filmowej: Lech Moliński
Hala Fabryki Automatów Tokarskich (FAT HACO)
Wrocław

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR