• 2016-06-07

Tańcem malowane

10 czerwca Galeria Nierzeczywiste w Rzeszowie zaprasza na wernisaż fotografii Katarzyny Michno. Autorka zdjęć przedstawiła świat młodych tancerzy.

„Tańcem malowane” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Tańcem malowane” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Tańcem malowane to debiut Katarzyny Michno, która podjęła się trudnej i ambitnej tematyki związanej z pasją dzieci tańczących w zespole tańca Iskierka. Dzieci cały swój wolny czas poświęcają pasji, trenując i ucząc się tańca w zespole, osiągają przy tym najwyższe wyniki na różnego rodzaju mistrzostwach i przeglądach w całym kraju i na świecie.

Fot. Katarzyna Michno (źródło: materiały prasowe organizatora)

Fot. Katarzyna Michno (źródło: materiały prasowe organizatora)

W fotoreportażu autorka pokazuje nie sam moment wyjścia na podium, a momenty przed lub tuż po. Oglądając fotografie można przenieść się  na zgrupowanie taneczne gdzie zwyczajowo od rana do wieczora przez długie godziny tancerze ćwiczą choreografie.

Autorka stara się wyłapać chwile bardzo ulotne i emocjonalne – moment tuż przed wyjściem na scenę, pełen obaw i stresu, chwile tuż po występie czy moment ogłoszenia wyników, gdzie widać łzy szczęścia trenerki i dzieci.

Katarzyna Michno – fotografią interesuje się od dawna, od kilku lat zaczęła fotografować „świadomie”. Cały czas szkoli się na różnego rodzaju warsztatach. Od 2 lat jest studentką Akademii Fotografii Dziecięcej, a w zeszłym roku została przyjęta w poczet członków Rzeszowskiego Stowarzyszenia Fotograficznego.

Tańcem malowane – wystawa fotografii Katarzyny Michno
Wernisaż: 10 czerwca 2016 roku, godz. 18.00
Galeria Nierzeczywista Rzeszowskie Stowarzyszenie Fotograficzne
Rzeszów

Dodaj komentarz