• 2016-06-07

Szeherezjada, czyli baśń z jednej nocy

12 czerwca w ramach Nocy Waniliowych Myszy Teatr Barakah w Krakowie zaprasza na spektakl Szeherezjada, czyli baśń z jednej nocy w reżyserii Anny Nowickiej.

„Szeherezjada,czyli-baśń z jednej nocy”, reż, Anna Nowicka – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Szeherezjada,czyli-baśń z jednej nocy”, reż, Anna Nowicka – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Bohaterowie Nocy Waniliowych Myszy po raz kolejny przekraczają granice tabu, a tym razem zawędrują aż do ezoterycznej krainy orientu. To właśnie tam zrodziła się piękna opowieść Szeherezady, dzięki której – taka nasza prognoza – świat podzielony uprzedzeniami i kulturowymi barierami pogrąży się w absolutnej tolerancji i miłości.

Najnowszy odcinek Nocy Waniliowych Myszy to historia o namiętnym romansie, egzotycznych rozbójnikach, lokalnych łotrzykach i przede wszystkim o tym, co dzieje się w bebechach naszego miasta. W spektaklu zostały wykorzystane zabawne dialogi, napisane specjalnie na tę okazję, piosenki, które zostaną wykonane przez lokalnych aktorów.

Noce Waniliowych Myszy to spektakle z elementami kabaretu. Artyści Teatru Barakah komentują wydarzenia z rzeczywistości zarówno lokalnej, jak i tej dalszej – krajowej, a nawet międzynarodowej. Słowem, gestem i dźwiękiem drwią ze świata kultury, polityki, religii oraz relacji damsko-męskich. Tytuł Noce Waniliowych Myszy został zaczerpnięty z jednego z wierszy amerykańskiego pisarza i poety Charlesa Bukowskiego, zamieszczonego w tomie o tym samym tytule wydanym w 2014 roku nakładem Noir Sur Blanc.

Noc Waniliowych Myszy: Szeherezjada, czyli baśń z jednej nocy
Pokaz: 12 czerwca 2016 roku
Reżyseria: Anna Nowicka
Teatr Barakah w Krakowie

Dodaj komentarz